Дніпро став другим містом країни за кількістю людей, які змінюють ім'я та прізвище

Дніпро став другим містом країни за кількістю людей, які змінюють ім'я та прізвище - фото 1

Жінка, на ім'я Щастя, або чоловік із прізвищем Ван Гог. Це не якісь герої із фільмів, а реальні дніпряни. Вони не просто вигадали псевдонім у соцмережі, а і змінили рядки у паспорті. Відтак у 2021 році наше місто стало другим за кількістю людей, які наважились назвати себе по-іншому.

Рядки у паспорті можна змінювати вже давно. Але попит на таку послугу росте щороку, розповідають у Мін'юсті. Цифри 2021-го побили всі рекорди. Перейменуватися наважилися 493 дніпрян. Однією з них стала Катерина. У минулому.

Дівчина каже: такого імені взагалі не існувало. Вигадала його сама. Над псевдонімом замислилась, коли почала записувати власні пісні.

«Я пішла міняти ім'я, щоб оформляти авторське право на свій матеріал. Коли я вирішила, що я наприкінці життя помру співачкою, найпопулярнішою людиною на цій планеті, і мені потрібне якесь особливе ім'я. Ми з мамою почали юзати все, що тільки можна. Мама мене гукнула Пітта. Пітта це пташка на півдні Австралії, співоча. Вона червоненька, я люблю червоний колір ну загалом — усе зійшлося», — коментує дніпрянка Пітта Макаш.

За статистикою, набагато частіше українці оновлюють прізвища. Однак зазвичай це пов’язано з одруженням або ж розлученням. А от до вибору нового імені підходять більш креативно.

«На моїй пам’яті була така зміна, коли його звали Петро, та він змінив своє ім’я на Люцифер. Його, наприклад, звали Мухамед, а він стає Михайлом. Потім він Володимир — стає Вольдемаром. Була ще жінка, яка дуже любила ходити по нумерологах, астрологах. Прийшла до нас звичайною Катериною, потім їй сказали, що її ім’я Тетяна, вона стала Тетяна. Потім вона знову прийшла, каже: "Я ж не Тетяна, я хочу бути Міланою", — розповідає керівниця Шевченківського відділу РАЦСу Яна Шапіро.

Із 1 січня минулого року дозволили змінювати і по батькові. Але з цим не витребенькують, кажуть у профільній установі. Та обмежень і тут немає, єдине:

«Обов’язково обираєте таке по батькові, щоб у вас воно закінчувалося ну там Андріївна, -івна, -ївна, якщо чоловіче — -ович, -йович. Тобто закінчення має бути таким», — пояснює керівниця Шевченківського відділу РАЦСу Яна Шапіро.

Змінити дані можна самостійно з 16 років. Від 14 — з дозволу батьків. Кількість спроб — необмежена. Коштує послуга 5 гривень 10 копійок. Окремо — сплачуєте 372 гривні за оформлення нового паспорта.

Аби подати заяву на зміну даних, треба прийти до РАЦСу з паспортом. Заповнити єдиний бланк. Місяць вашу особу перевірятиме поліція. Якщо ви під слідством або маєте несплачені штрафи — дістанете відмову. Якщо ж усе добре — вас спрямують до міграційної служби за новим документом.

Кілька років тому дніпрянин оновив прізвище та ім’я на IPhone 7. Це була умова магазину електроніки, що проводив розіграш. Нерідко й українські зірки змінюють рядки у паспорті. Народна артистка Тіна Кароль народилася під іменем Тетяни Ліберман. Співак Макс Барських раніше був Миколою Бортником. А Настя Каменських відмовилася від свого справжнього прізвища — Жмур.

Реклама

Реклама