Дніпро і область перейшли у "жовту" зону: що потрібно знати?

Дніпро і область перейшли у "жовту" зону: що потрібно знати? - фото 1

Вся країна перейшла у "жовту" зону епідемічної небезпеки. Що змінилося після переходу і як будуть працювати школи, садки, ВНЗ, спортзали, кафе, ресторани, кінотеатри?

З 23 вересня вся країна перейшла у "жовту" зону епідемічної небезпеки. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії ТЕБ та НС.

У "жовтій" зоні:

- заборонено відвідувати заклади освіти, якщо понад 50% співробітників на самоізоляції через контакт із людиною з підтвердженим COVID-19;
- заборонено проводити масові заходи за участю більш ніж 1 людини на 4 кв. м;
- кінотеатри та заклади культури зможуть працювати за умови наповненості залів не більш ніж на 2/3 місць або 50% місць у кожному окремому залі;
- у кафе та ресторанах відстань між столами має бути не менше 1,5 метра, а за кожним столиком – до 4 людей;
- школи та ВНЗ зможуть працювати офлайн, якщо від коронавірусу вакциновані не менше 80% співробітників. Решті доведеться перейти на дистанційну роботу.

Обмеження "жовтого" рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники та не менш ніж 80% організаторів заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів матимуть хоча б одне щеплення від коронавірусу. Або негативний ПЛР- чи експрес-тест.

Вакцинація

Станом на ранок 23 вересня, за даними МОЗ, в країні з початку вакцинації (від 24 лютого 2021 року) було проведено всього 11 826 357 щеплень, а за останню добу — 144 768 (з яких 91 615 осіб отримали одну дозу, а 53 153 — дві). У Дніпропетровській області за весь час зробили понад 1 054 000 тисяч щеплень від коронавирусу, а двома дозами вакцинували майже 464 тисячі осіб.

Також в Україні вводять обов'язкову вакцинацію для працівників навчальних закладів, міністерств, органів влади і місцевих державних адміністрацій. Крім того, як заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, така обов'язкова вакцинація є законною.

Школи, садочки, ВНЗ

Згідно з новими вимогами, що відповідають "жовтій" зоні, школи і вищі навчальні заклади будуть працювати тільки у тих випадках, якщо 80% персоналу вакциновані однією або двома дозами. І, відповідно, у них є "жовті" або "зелені" COVID-сертифікати.

У зв'язку з цим, напередодні 15 шкіл перейшли на дистанційне навчання: № 1, № 2, № 9, № 13, № 22, № 24, № 37, № 39, № 58, № 64, № 75, № 79, № 88, № 110, № 125. Додамо, що в цих навчальних закладах у звичайному режимі вчитимуться тільки 1-4 класи, а 5-11 — віддалено. З вищих навчальних закладів ця умова (вакциновані 80% персоналу) не виконанав двох ВНЗ Дніпра: у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара та в Університеті імені Альфреда Нобеля.

Зазначимо, що оскільки педагоги "потрапляють" у список тих, хто повинен обов'язково вакцинуватися — кількість навчальних закладів, які пішли на онлайн-навчання може щодня змінюватися. Так, станом на 11:00 23 вересня, з 15 шкіл вже будуть на дистанційному навчанні школи № 2, № 13, № 37, № 39, № 64, № 79, № 110, № 125

Що ж стосується дошкільних навчальних закладів — вони продовжують працювати. Про це заявили в Департаменті гуманітарної політики Дніпровської міськради.

Липові COVID-сертифікати

У Дніпропетровській області 44-річна працівниця медичного закладу спільно зі своїм 27-річним знайомим виготовляли та продавали міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19 без проходження такої процедури. Такі липові сертифікати коштували від 1 500 гривень (без внесення даних особи до бази електронної системи охорони здоров’я) до 6 тисяч гривень (з внесенням даних до бази МОЗ). Було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї) КК України.

У зв'язку з цим, на засіданні Кабміну вирішили, що за підробку COVID-сертифікатів вводиться кримінальна відповідальність — штраф до 170 тисяч гривень або 3 років в'язниці.

Реклама

Раніше ми писали про те, що у Кривому Розі у торговельному центрі відкрили ще один пункт щеплення.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама