Дніпро готове до опалювального сезону: чому комунальники не подають тепло?

Дніпро готове до опалювального сезону: чому комунальники не подають тепло? - фото 1

Комунальники вже відремонтували та модернізували усі котельні і оновили системи для подачі води. Але чому не подають тепло? І чи можуть ОСББ ввімкнуть опалення раніше за всіх?

На вулиці тепліше, ніж у будинку, кажуть мешканці міста.

Тим часом до холодів на 100% готові всі котельні міста, запевняють комунальники. Привели до ладу теплотраси й оновили ізоляцію і труби. Зношені й аварійні замінили на нові. Тож тепло у домівки дніпрян готові дати в будь-який момент.

Із теплом буде й історичний центр міста, певнять тепловики. Хоча будинки тут зазвичай опалюють міні-котельнями. Холодні батареї й у будинках ОСББ. Загалом у Дніпрі їх 366. І 90% отримають тепло від міських котелень. Інші – хоч і мають власні тепломережі, вмикати опалення не поспішають.

«Поки що ніхто собі не включав тепло. Оскільки розуміють, що це все ж таки економія енергоносіїв. І ці високі доволі затрати на таку систему, якщо їх можливо обмежити, вони їх обмежують», — сказав начальник відділу міського управління населення Владислав Макарець.

Опалювальний сезон стартуватиме без затримок, обіцяють комунальники. Чекають лише погоди. Коли середньодобова температура за вікном три дні поспіль не перевищуватиме восьми градусів.

Які тарифи на опалення, гарячу воду и електропостачання будуть у Дніпрі?

З 1 жовтня 2021 року зміняться тарифи на опалення, гарячу воду і електропостачання для населення.

Опалення та горяча вода

З 1 жовтня 2021 року в Україні тарифи на опалення збільшаться до 40%. Все буде залежати від населеного пункту. Середньозважена вартість однієї гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77-2433,90 грн/кв. м.

А тариф на гаряче водопостачання складатиме 109,55-122,17 грн/куб. м.

Електроенергія

Кабмін зафіксував ціну електроенергії для побутових споживачів на рівні 1,44 грн за кВт-год при обсязі споживання не більше 250 кВт-год на місяць. Цей тариф діятиме до 30 квітня 2022 року.

Для побутових споживачів з обсягом споживання понад 250 кВт-год на місяць ціна залишиться на рівні 1,68 грн за кВт-год. Цей тариф закріпили для колективних побутових споживачів, гуртожитків, які розраховуються за електроенергію за загальним лічильником.

Така ціна залишиться за дачними і дачно-будівельними кооперативами, садовими товариствами, гаражно-будівельними кооперативами на технічні цілі та освітлення території. До цієї ж категорії віднесли юридичних осіб, які здають житло для внутрішньо переміщених осіб, і релігійні організації.

Реклама

Реклама