Для дніпрян поліцейські кінологи провели майстер-клас

19 серпня, 18:05
Для дніпрян поліцейські кінологи провели майстер-клас - фото 1

Як затримати злочинця та розшукати зброю за запахом. Майстер-клас від поліцейських собак показали дніпрянам. Усе просто неба у літньому дворі Історичного музею. Про специфіку роботи людини та собаки на службі розповідає кореспондент 34 телеканалу.

Бельгійська вівчарка на прізвисько Біс показує, як зупиняє злочинців – у машині або на вулиці. Службовий собака тримає правопорушника, доки на допомогу не прийде поліція.

А от Пайс спеціалізується на пошуках вибухівки та зброї. Поліцейській вівчарці знадобилася менш ніж хвилина, щоби знайти заборонене.

Зникнення людей, крадіжки, грабежі та вбивства. У середньому кінологи разом із чотирилапими щодня виїжджають на 5–7 викликів у всій області.

Костянтин Гром працює разом із Джессі вже 6 років. Напарницю розуміє з першого погляду.

«Собака теж втомлюється. Працюємо по 3 кілометри, давність сліду може і 12 годин бути. І це неодноразовий пуск, ми можемо робити і два пуски. Ситуації різні є», — ділиться Костянтин Гром, заступник начальника Кінологічного центру нацполіції в області.

За собачим майстер-класом просто неба уважно стежать і малі, і дорослі.

«Було дуже цікаво побачити собаку, про якого я прочитав в Інтернеті, який затримав грабіжника в церкві», — розповідає житель Дніпра Юрій Юрченко.
«Подивитися, як це відбувається, людині звичайній, яка не має до цього відношення, подивитися на це з боку, це як у кіно», — ділиться школярка Соломія Бодю.

Таку зустріч спільно з кінологами організували співробітники історичного музею Дніпра. Спеціалісти розповідають: собак до військової служби готували ще в Асирії, у ранню залізну добу. Тоді таким псом опікувалися відразу три людини: вихователь, солдат і жрець, який заспокоював розлючену тварину.

«Перш за все я намагаюся донести нашим відвідувачам, містянам, гостям, що собака — це родич. Він сприймався як родич. І ми його, можна сказати, покинули. У нас забагато насильства щодо собак. Забагато собак, які не мають дому», — ділиться Оксана Рудковська, старша наукова співробітниця Національного історичного музею ім. Д. Яворницького.

Також археологи знаходили рештки собак у курганах, де чотирилапих ховали з такими самими почестями, як і людей.

Поділитися: