Дієтологи розповіли, як запобігти авітамінозу

Дієтологи розповіли, як запобігти авітамінозу - фото 1

Суха шкіра, слабкість та поганий настрій. Із осінню до нас прийшла і нестача вітамінів, кажуть дієтологи. І одразу радять запасатись фруктами й овочами на зиму. Як правильно заморозити їх, аби вони не втратили корисні мікроелементи? Та чи вистачить цього, аби не заробити авітаміноз у морози?

Марія за освітою дієтолог. Каже: зараз у самому розпалі сезон підготовки до зими. Тож її морозилка вже наполовину повна.

«Найбільше я заморожую фрукти. Тому що саме ці продукти в ходу всю зиму: для дітей, на різні смузі, корисні сніданки», — сказала дієтологиня Марія Губанова.

Марія морозить їжу вже років 10. Бо це, запевняє, найкращий спосіб зберегти вітаміни до весни.

«При заморожуванні зберігається 90% вітамінів і всі мікроелементи. Для порівняння — квашення, соління — близько 50%, і при пастеризації та консервації 10-20% вітамінів зберігається», — пояснила лікарка.

Та от огірки й банани вона морозити не радить. Мовляв, вони будуть не такі смачні. Тим часом кукурудзу й баклажани кладе у морозилку вже готовими. Інші ж овочі — просто нарізаними.

Із приходом осені у лікарняних коридорах пацієнтів, що скаржаться на сухість шкіри, ламкість нігтів та поганий настрій, — побільшало. Медики кажуть: тут діагноз один — нестача вітамінів. Тож аби цього не ставалося кожної весни та осені, треба харчуватися збалансовано.

«Людина повинна з’їдати не менше 5 овочів та фруктів на день. Та бажано, аби вони були різного кольору. Рожевий, якщо це малина чи полуниця. Жовтий, коричневий, тобто повинні бути різні кольори», — розповіла завідувачка поліклініки ОКЛ ім. І. Мечникова Єсенія Тарасова.

А в ідеалі, радять медики, аби не заробити авітамінозу, треба дотримуватися правила тарілки.

«Вона ділиться на 3 частини. Тобто, будемо казати так, по 30%. Одна третина повинна бути м’ясо-риба, одна третина має бути каша, і третя третина мають бути фрукти та овочі», — пояснила Єсенія Тарасова.

Реклама

Читайте також: у Дніпрі 10-річна дівчинка віддала своє волосся дітям з онкологією.

Реклама