"Деталі. Коротко": найважливіші новини тижня

"Ковідна" тисяча на ліки, подробиці про військовий облік для жінок, оплата за "пакетики" та скасування російськомовної преси — все найважливіше за тиждень.

Служба — скасовується: жінок не забиратимуть до армії. У Мінооборони заявили, що бігти до військкоматів їм не треба. Чому? Також розкажемо, скільки з першого лютого заплатимо за пластиковий пакет та на що можна відтепер витратити "ковідну" тисячу. Найважливіші новини тижня — далі у "Деталях. Коротко".

Тисяча — не тільки на розваги і транспорт: Кабмін змінив умови витрачення грошей для вакцинованих. Тепер на них дозволили купувати і ліки. Щоправда, лише українцям, старшим за 60 років. У такий спосіб Уряд розширив програму "єПідтримка", за якою прищеплені від ковіду вже витрачають тисячу на книги, кіно, транспорт і спорт.

«Купувати ліки, будь-які товари в аптеках по всій країні. Дуже важливо, що скористатися зможуть усі вакциновані українці, яким виповнилося 60 років, зможуть купувати товари аптек не тільки офлайн, а й онлайн, не тільки у фізичних аптечних пунктах, мережах, а й на сайтах, використовуючи певні доставки, тому що це також важливо під час пандемії: мінімально контактувати з іншими людьми», — каже Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Ціну — затверджено: мінімум 2 гривні за штуку! Стільки доведеться віддати за пластиковий пакет із 1 лютого. А найдорожчий — із ручками та боковими складками — стане у 3 гривні. Зміни Верховна Рада ухвалила ще торік. А з 10 березня цього року в крамницях і кафе заборонять надтонкі пластикові пакетики, такі як маєчка. Аналітики не виключають: незабаром із полиць магазинів зникне й одноразовий пластиковий посуд. Усе заради покращення екології.

Міністерство оборони заспокоїло жінок. Бігти до військкоматів — не треба, і штрафів у 2022-му — не буде! Уряд лише вдосконалить процедуру їхнього взяття на облік і оновить перелік професій, яких потребує українська армія. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Як відомо, військовий облік для жінок був і раніше. До ЗСУ на службу могли брати за 40 спеціальностями.

«Ніхто не забиратиме жінок до армії, військовий облік — це не призов і не мобілізація, ідеться лише про оновлення самої системи військового обліку. Які категорії жінок підпадатимуть під ВО? Критерії прості: професія чи спеціальність, споріднені з ВО, вік і належний стан здоров’я, ніякого призову і ніякої мобілізації не буде», — зазначає Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України.

Російськомовна преса перейшла на українську. Законодавчі зміни набули чинності 16 січня. Виняток зробили для ЗМІ, які друкують у межах однієї області. У них перехідний період до 2024 року. Отже, місцеві газети та журнали можна видавати державною мовою або двома. Нагадаємо, українська стала обов'язковою у діловодстві, в кіно і на телебаченні, у медицині, книжковому видавництві й екскурсійному бізнесі.

Набрав 12 балів — попрощайся з водійським посвідченням! В Україні хочуть запровадити нову систему покарання для порушників правил дорожнього руху. Очки будуть нараховувати разом зі штрафами. Наприклад, їздиш без паска — отримай один бал. За втечу з місця аварії — 5. Ініціатори законопроєкту кажуть: подібна система успішно зарекомендувала себе в Європі та США і працює не одне десятиліття!

Реклама

Реклама