"Деталі. Коротко": дайджест новин за тиждень

"Деталі. Коротко": дайджест новин за тиждень - фото 1

В іншу область – лише із ковід-документом. Затвердили нові правила перевезень. Вже з 21 жовтня  виїхати з Дніпропетровщини без сертифіката вакцинації чи ПЛР-тесту буде неможливо. Тим часом, в Україні збільшать мінімальну пенсію, та вже зросли штрафи. Новини тижня – у "Деталях. Коротко".

У Міністерстві агрополітики збільшили штрафи за незаконний вилов риби
3000 за окуня та 5000 – за сома. В Україні у сотню разів збільшили штрафи за незаконний вилов риби. У Міністерстві агрополітики кажуть – так хочуть побороти браконьєрство. А ще – призупинити зменшення лускатої у водоймах. Нагадаємо, востаннє розмір стягнення переглядали ще наприкінці 2011 року.

Цього тижня Україна та Європейсьий Союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір
Україна та Євросоюз підписали угоду про «відкрите небо». Відтепер наші авіакомпанії зможуть без обмежень літати до будь-яких держав ЄС. А іноземні — курсувати на внутрішніх українських рейсах. Відтак для нас відкриються нові напрямки, а вартість квитків – зменшиться, обіцяють в Уряді.

Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень від час карантину
З 21 жовтня у потяги, автобуси та літаки пускатимуть лише з ковід-документом. Сертифікатом вакцинації чи негативним ПЛР-тестом. Стосується це міжобласних маршрутів – у «жовтій», «помаранчевій» та «червоній» зонах. Таке рішення ухвалив Кабмін. Аби зменшити кількість хворих. Виняток – діти до 18 років. Їм достатньо надіти маску.

Із січня 2022 року мінімальна пенсія рідним загиблих в ООС зросте до 7800 грн
Рідним військовослужбовців, загиблих на Сході країни, з 1 січня підвищать пенсію. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Гроші виплачуватимуть кожному з непрацездатних батьків, чоловіку чи дружині. Таких в Україні зараз понад 2 000 людей.

Дніпропетровщина отримала нові препарати для лікування коронавірусу
Гуманітарну допомогу привезли з Америки. Вже надійшло 4,500 тисячі флаконів. Їх вистачить для понад тисячі хворих,

«Це препарати, які призначені для лікування амбулаторних хворих, тобто тих хворих, які ще не вимагають стаціонарного лікування. Це те лікування, яке призначається на самому початку хвороби. Це антитіла, значить вони діють на сам вірус, вони його блокують, вони його знищують», — говорить професорка кафедри інфекційних захворювань Дніпровського медичного Університету Людмила Шостакович-Корецька

В Україні розпочалися перевірки шкільних їдалень через стафілокок
В українських школах – золотистий стафілокок. МОЗ зафіксував декілька випадків інфікування у країні. Тож з цього тижня урядовці розпочали раптові перевірки харчоблоків. Беруть аналізи у всіх працівників їдалень. Та усувають від роботи тих, у кого таки знаходять інфекцію.

Таким наша команда запам'ятала тиждень, що минає. Якщо маєте чим поділитися, пишіть нам у соцмерЕжах або телефонуйте на «гарячу лінію». Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у щоденних випусках «Деталей».

Реклама

Раніше ми писали про те, що криворожанка представлятиме Україну на конкурсі "Міс Всесвіт-2021".

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама