"Деталі. Коротко": дайджест головних новин за тиждень

Екватор першого місяця нового року. Якими видалися два тижні січня? Чим запам’яталися?

Гроші — медикам, житло — чесним громадянам та жорсткий контроль наших авто. Про це та інше у матеріалі.

Держава нагодує. В Україні з'являться продуктові картки. Їжу за талонами отримають малозабезпечені. Досвід соціалістів чи приклад капіталістів? В Україні анонсували продуктові картки. Талони можуть з’явитися цього року в разі різкого стрибка цін. За прогнозами економістів, на 20 % здорожчають хліб, молоко, яйця, м'ясо, крупи, цукор та олія. А це прямий шлях до інфляції. Зупинити її влада не в змозі, а от прогодувати народ у силах — принаймні так запевняють в адміністрації президента. Там зараз обговорюють механізм роботи продуктових карток. Попередньо відомо: програма підтримки працюватиме через додаток "Дія". На талони можуть розраховувати лише ті, хто отримує мінімальну заробітну плату. І призначені вони тільки для певних продуктів.

Технічний огляд повертається. Усіх автовласників знову зобов'яжуть перевіряти свої машини. Його не чекали, та він повертається. Обов’язковий техогляд авто. Про нього забули з 2011 року. Тоді процедуру скасували. Перевіряли лише пасажирський, комерційний транспорт та вантажівки на державних станціях.

А з вересня цього року техогляд мають проходити всі легкові авто з українською реєстрацією, мотоцикли та мопеди. Робити це можна тільки на сертифікованих СТО з відеофіксацією процесу.

На 7 мільйонів машин, що мають проходити обов’язкову перевірку, в Україні лише 700 станцій — і всі приватні. Як їм отримати акредитацію, щоб проводити процедуру, у законі не прописано. У Міністерстві інфраструктури про техогляд, мабуть, і не згадали би. Якби не угода про асоціацію з ЄС. Один із її пунктів зобов’язує Україну повернути перевірку для всіх авто.

«Потрібно ввести обов'язкове обслуговування по закінченню якогось терміну експлуатації автомобіля. Допустимо, через 10 років це обов'язково. Немає сенсу дивитися нові, вони на гарантії у дилера, у виробників», — говорить водій Артем Сокольник.
«Усі ми — учасники руху. Це відповідальність. Мені дуже сумно, коли я їду і не бачу машину, наприклад тому, що в неї не горять фари, і я, наприклад, в неї в'їду, і буду ззаду, і буду при цьому винна, хоча технічно машина не справна переді мною», — говорить водійка Ксенія Кузовкова.
«Краще хай не вводять. Мені здається без цього можна обійтися, без огляду», — говорить водій Руслан Гончарок.

Якщо ж у вересні техогляд повернеться, то за непроходження — спершу штраф у 1700 грн. А за повторне — позбавлення водійського посвідчення.

Іпотека під 5%. В Україні запрацює програма кредитування. Держава здійснить мрію під 5% річних. В Україні запрацює програма кредитування на купівлю квартири, машини або здобуття освіти. Умови –— офіційна робота, біла зарплата та відсутність боргів перед податковою.

В адміністрації президента підрахували: наприклад, сім'я із загальним доходом 20-30 тисяч гривень зможе придбати нову квартиру. Квадратні метри стануть родині у 10 тисяч на місяць. Запрацює програма "Українська мрія" у січні-березні цього року.

Зарплата, що бюджету відповідає. 20 тисяч гривень лікарям, 13,5 — медсестрам. Кабмін підняв заробітну плату медикам. По 20 тисяч гривень отримуватимуть лікарі, окрім інтернів, які працюють у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Більше платитимуть з цього року і медичним сестрам. Обіцяють 13,5 тисяч гривень.

На це виділили рекордні 2 мільярди гривень. З цих грошей також фінансуватимуть лікарні, оновлять обладнання. А ще у 2022-му прогнозують розвиток трансплантології в Україні. В Уряді кажуть: з таким бюджетом грошей і на це вистачить.

«Мінімальна зарплата на рівні 20 тисяч гривень — це вагомий результат для нашої країни. Але це не єдине нововведення. Особливо важливим процесом цьогоріч має стати розвиток системи трансплантації… Цей проєкт отримав фінансування і підтримку, покривається з держбюджету», — говорить Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За друк електронних квитків Укрзалізниця просить 12 гривень. Електронні квитки на потяги стануть платними. А точніше, їхні паперові копії. Щоб роздрукувати проїзний документ, українцям доведеться заплатити 12 гривень. Укрзалізниця ще торік анонсувала, що з 2022-го підвищить ціни на деякі послуги. А ще цьогоріч зміниться і сама вартість квитків. Вони подорожчають на 3%.

Реклама

Реклама