"Деталі. Коротко": дайджест головних новин за тиждень
Екватор першого місяця нового року. Якими видалися два тижні січня? Чим запам’яталися?
Гроші — медикам, житло — чесним громадянам та жорсткий контроль наших авто. Про це та інше у матеріалі.
Держава нагодує. В Україні з'являться продуктові картки. Їжу за талонами отримають малозабезпечені. Досвід соціалістів чи приклад капіталістів? В Україні анонсували продуктові картки. Талони можуть з’явитися цього року в разі різкого стрибка цін. За прогнозами економістів, на 20 % здорожчають хліб, молоко, яйця, м'ясо, крупи, цукор та олія. А це прямий шлях до інфляції. Зупинити її влада не в змозі, а от прогодувати народ у силах — принаймні так запевняють в адміністрації президента. Там зараз обговорюють механізм роботи продуктових карток. Попередньо відомо: програма підтримки працюватиме через додаток "Дія". На талони можуть розраховувати лише ті, хто отримує мінімальну заробітну плату. І призначені вони тільки для певних продуктів.
Технічний огляд повертається. Усіх автовласників знову зобов'яжуть перевіряти свої машини. Його не чекали, та він повертається. Обов’язковий техогляд авто. Про нього забули з 2011 року. Тоді процедуру скасували. Перевіряли лише пасажирський, комерційний транспорт та вантажівки на державних станціях.
А з вересня цього року техогляд мають проходити всі легкові авто з українською реєстрацією, мотоцикли та мопеди. Робити це можна тільки на сертифікованих СТО з відеофіксацією процесу.
На 7 мільйонів машин, що мають проходити обов’язкову перевірку, в Україні лише 700 станцій — і всі приватні. Як їм отримати акредитацію, щоб проводити процедуру, у законі не прописано. У Міністерстві інфраструктури про техогляд, мабуть, і не згадали би. Якби не угода про асоціацію з ЄС. Один із її пунктів зобов’язує Україну повернути перевірку для всіх авто.
Якщо ж у вересні техогляд повернеться, то за непроходження — спершу штраф у 1700 грн. А за повторне — позбавлення водійського посвідчення.
Іпотека під 5%. В Україні запрацює програма кредитування. Держава здійснить мрію під 5% річних. В Україні запрацює програма кредитування на купівлю квартири, машини або здобуття освіти. Умови –— офіційна робота, біла зарплата та відсутність боргів перед податковою.
В адміністрації президента підрахували: наприклад, сім'я із загальним доходом 20-30 тисяч гривень зможе придбати нову квартиру. Квадратні метри стануть родині у 10 тисяч на місяць. Запрацює програма "Українська мрія" у січні-березні цього року.
Зарплата, що бюджету відповідає. 20 тисяч гривень лікарям, 13,5 — медсестрам. Кабмін підняв заробітну плату медикам. По 20 тисяч гривень отримуватимуть лікарі, окрім інтернів, які працюють у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Більше платитимуть з цього року і медичним сестрам. Обіцяють 13,5 тисяч гривень.
На це виділили рекордні 2 мільярди гривень. З цих грошей також фінансуватимуть лікарні, оновлять обладнання. А ще у 2022-му прогнозують розвиток трансплантології в Україні. В Уряді кажуть: з таким бюджетом грошей і на це вистачить.
За друк електронних квитків Укрзалізниця просить 12 гривень. Електронні квитки на потяги стануть платними. А точніше, їхні паперові копії. Щоб роздрукувати проїзний документ, українцям доведеться заплатити 12 гривень. Укрзалізниця ще торік анонсувала, що з 2022-го підвищить ціни на деякі послуги. А ще цьогоріч зміниться і сама вартість квитків. Вони подорожчають на 3%.



