«Деталі. Економіка»: Дайджест новин за тиждень

В Україні з першого грудня зростуть виплати для пенсіонерів старше шістдесяти п’яти років. Все через збільшення розміру мінімальної заробітної плати. Тим часом Нацбанк підрахував скільки разів українці розрахувались карткою. Детальніше у нашому економічному дайджесті далі.

Підвищення пенсії. Зросте мінімальна зарплата, а за нею і пенсія. З першого грудня на українців очікує новий етап підвищення забезпечення. Це пов’язано зі збільшенням заробІтної плати до шести тисяч п’ятисот гривень. Зокрема, старші за шістдесят п’ять років отримають додаткових 200 гривень. Про це повідомляють у Пенсійному фонді України. Ідеться про мінімальний розмір виплати за наявності страхового стажу. У чоловіків це 35, а у жінок 30 років праці. Усі перерахунки прОйдуть автоматично. Тому додатково звертатися до Пенсійного фонду не потрібно.

«Зокрема пропонується збільшення дохідної та витратної частини Пенсійного фонду України більше ніж на 18 млрд гривень. Що дозолить повністю покрити витрати із плановим підвищенням пенсій 1 грудня. Підвищення відбудеться у зв’язку із зростанням заробітної плати до 6 тисяч 500 гривень. Відтак мінімальна пенсія складатиме 2 600 гривень. Це лише частина заходів по реалізації комплексного плану по підвищенню соціальних стандартів для українців», — каже Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Імпорт сиру. Імпорт сиру побив усі рекорди. У жовтні до України ввезли понад 4 тисячі тонн продукту. Про це повідомляє видання ІНФАГРО. Там зазначають, різниця між вартістю іноземного та украЇнського сиру вже не така суттєва, як раніше. Вітчизняні виробники збільшують ціни, при цьому скорочують обсяги продажу. Тож брак продукту покривають поставками з-за кордону. Основні імпортери цього року – Польща, Німеччина та Нідерланди.

Безготівкові розрахунки. 78 мільйонів платіжних карток. Усе більше українців обирає безготівковий розрахунок. Про це свідчать дані Нацбанку. У вІдомстві підрахували, за 10 місяцІв картками скористалися понад п’ять мільйонів разів.
Основна частина платежів припадає на торговельні мережі (52,3%). Далі йде переказ коштів з картки на картку (43,3%). На третьому місці – оплата товарів і послуг через Інтернет (25,6%).
Загальна сума всіх безготівкових розрахунків становить 2 трильйони гривень. Це на 36 відсотків більше, ніж торік.

Виробництво молока.Виробництво молока різко скорочується. За даними Держстату, за останні 10 місяцІв його отримали на 6% менше, ніж у 2020. Найбільше молоком забезпечують Полтавська, Вінницька та Хмельницька області. Загалом вони дають близько п’ятисот тонн продукту. Дніпропетровщина у рейтингу – на останніх позиціях. Серед причин скорочення виробництва експерти називають підвищення собівартості молока. Від початку року вона зросла майже на 19%.

«В Україні значно змінилися вимоги до якості і безпечності молока, сировини яка поступає на переро6ні підприємства. З наступного року для переробки буде придатне лише молоко екстра і вищого гатунку. Тобто те молоко яке може насправді забезпечити лише промислові господарства або наприклад якщо ми говоримо про село то це можуть бути кооперативи», — зазначає аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька.


Пам'ятні банкноти. Пам’ятні банкноти до річниці Незалежності України. НБУ ввів в обіг тематичні купюри номіналом двадцять та двісті гривень. Основна відмінність від звичайних грошей – це святкова символіка на місці водяного знака. Малюнок змінює колір залежно від кута нахилу банкноти. Тираж пам'ятних купюр – 30 тисяч штук. Їх можна придбати через інтернет-магазини. За 34 гривні та 214 відповідно. Нагадаємо, у серпні цього року Національний банк уже ввів в обіг дві пам'ятні банкноти номіналом 100 та 500 гривень. А у грудні планують випуск тематичних п’ятдесяти і тисячі.

Раніше ми писали про те, чому в Україні дорожчає долар.

Реклама

 

Надія Мішина
Надія Мішина Редактор. Бакалавр Факультету систем та засобів масової комунікації ДНУ ім.О.Гончара (2017-2021). Практичний досвід роботи у журналістиці 3 роки. Теми публікацій: суспільне життя, культура, економіка.

Реклама