«Деталі. Економіка»: дайджест новин за тиждень

Цукор дорожчає, за рік його вартість зросла удвічі. Зараз у середньому солодкий продукт коштує 28 гривень за кілограм. Тим часом за перше півріччя 2021 Україна імпортувала продуктів на понад п’ять з половиною мільярдів доларів США.

Задекларовано 150 мільйонів гривень. В Україні вже два місяці діє податкова амністія. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. За цей час до бюджету надійшло майже 7 мільйонів гривень.

Нагадаємо, до 1 вересня 2022 року всі, хто приховував свої статки, можуть їх задекларувати, уникнувши при цьому покарання. Відповідний закон ухвалили два місяці тому, аби вивести українську економіку з тіні.

В Україні зросли ціни на зернові культури. Зокрема, пшениця зараз коштує майже 9 тисяч гривень за тонну. Соняшник – близько 19. За кукурудзу правлять – 7.

Експерти кажуть, це максимальні ціни за останні 10 років. Пандемія COVID-19, посушлива погода та нестабільна ситуація на світовому ринку – все це вплинуло на вартість українського зерна. І яке буде становище далі – поки невідомо.

«Дуже велика проблема буде з наступним урожаєм. Тому що багато фермерів, багато господарів вони посіяли озиму пшеницю без добрив. І що буде весною ще ніхто не може сказати. А добрива здорожчали дуже сильно. І не всі аграрії мають можливість купити такі коштовні добрива», — прокоментував директор Інституту зернових культур НААН України Владислав Черчель.

Імпорт продуктів на понад п’ять із половиною мільярдів доларів США. Держстат підрахував, скільки агропродукції ввезли до України за перше півріччя 2021.

Традиційно серед основних постачальників – Польща, Латинська Америка, Німеччина, Італія і Туреччина. Сумарно вони забезпечують 54 відсотки продовольчого імпорту України.

Найбільше за кордоном ми закуповуємо риби та морепродуктів. Приблизно на 580 мільйонів доларів США. Далі йдуть фрукти. Переважно банани та цитрусові. Їх імпорт за останні 9 місяців склав 523 мільйони доларів. Трійку лідерів замикають алкогольні напої. Такої продукції до України ввезли на 417 мільйонів.

Цукор дорожчає. За рік його вартість зросла удвічі. Зараз солодкий продукт у середньому коштує 28,7 за кілограм, повідомляє Держстат. Попри гарний врожай буряків, фахівці обережні в прогнозах. Головна причина – проблема з виробництвом. Уже декілька українських цукрозаводів заявили, що не мають коштів, аби покрити всі витрати. І така тенденція може продовжитись.

«Є заява низки цукрових заводів про те, що вони закривають виробництво. Тобто ми можемо очікувати до середини року, навесні дефіцит цукру. І це може викликати різке подорожчання його, як тільки буде зрозуміло скільки цукру зможуть переробити потужності заводів, що залишилися.», — прокоментував економічний експерт Михайло Крапивко.

50 мільярдів доларів США за два дні. Ілон Маск втратив значну частину своїх статків. Усе через падіння акцій компанії Tesla. Про це повідомляє агентство Bloomberg і заявляє, що це рекордне зниження активів за такий короткий термін. Цінні папери виробника електрокарів стали дешевшати після того, як Маск запитав підписників, чи варто йому продавати свою частку у бізнесі. Більшість користувачів висловилися за. У результаті ціни на акції Tesla впали на 16%. Попри рекордну втрату активів, Ілон Маск залишається найбагатшою людиною у світі. Зараз його статки оцінюють у 281 мільярд доларів США.

Реклама

Надія Мішина
Надія Мішина Редактор. Бакалавр Факультету систем та засобів масової комунікації ДНУ ім.О.Гончара (2017-2021). Практичний досвід роботи у журналістиці 3 роки. Теми публікацій: суспільне життя, культура, економіка.

Реклама