«Деталі. Економіка»: дайджест новин за тиждень

Верховна Рада ухвалила проєкт закону державного бюджету на 2022 рік. Документ підтримали 264 народних депутатів. А у світі визнали, що жінки заробляють на інвестиціях більше, ніж чоловіки. До того ж стрімко дорожчає кава. Більше економічних новин тижня у нашому дайджесті.

Державний бюджет — 2022

Верховна Рада України ухвалила проєкт закону в першому читанні. Документ підтримали 264 народні депутати. Передбачають, що наступного року доходи країни зростуть майже на 160 мільярдів гривень, а витрати — приблизно на 97 мільярдів. Тепер Кабмін має внести всі поправки та знову подати законопроєкт на розгляд уряду. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, бюджет збалансований і реальний для виконання.

Реєстр колекторів

В Україні повноцінно запрацював так званий «антиколекторський» закон. Тепер стягувати прострочені кредити зможуть тільки компанії, занесені до публічного реєстру Нацбанку. При цьому вони повинні дотримуватись «етичного кодексу».

Серед іншого, працівникам заборонено: погрожувати та шантажувати, телефонувати у вихідні та в період з 20:00 вечора до 21:00 ранку, повідомляти розмір боргу родичам клієнта. Якщо колектор чи кредитор порушує права споживачів, Нацбанк має право застосовувати санкції.

Жінки заробляють на інвестиціях більше, ніж чоловіки

Це доводять результати дослідження американської фінансової компанії. Там проаналізували рахунки п’яти мільйонів клієнтів за останні 10 років. У середньому жінки-інвестори обганяють чоловіків на 0,4%. Попри те, що дівчата з обережністю ставляться до внесків, їхній заробіток невпинно зростає.

Близько 67% жінок вкладають кошти в акції та облігації, 63% – у фонди й ще 23% — у криптовалюту.

«Золоті» зерна або чому дорожчає кава

Через посуху в Бразилії ціни на каву у світі зросли на 55%. Водночас експерти попереджають — це не останнє здорожчання. Колумбійські фермери затримують постачання, намагаючись більше заробити. За даними Міністерства сільського господарства США, врожай кави впав на рекордний показник за останні 18 років. Тож українському споживачу за горнятко напою доведеться віддати вполовину більше, ніж зараз.

Українські кабаки серед найкращих

Наша держава посіла друге місце у світовому рейтингу з виробництва гарбузових культур, поступаючись лише Китаю. Про це повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу». Ці плоди невибагливі у догляді, тому фермери вирощують їх у великій кількості. За даними Держстату, у 2020 році українські господарства зібрали 650 тисяч тонн гарбузів.

Реклама

Реклама