"Деталі. Економіка": дайджест новин за тиждень

"Деталі. Економіка": дайджест новин за тиждень - фото 1

30 мільярдів доларів “під матрацом”, зростання ВВП на 4% та рекордний курс біткоїна. Він вже перетнув позначку у 57 тисяч доларів. Тим часом в Україні відклали ухвалення закону про легалізацію криптовалюти. Більше подробиць у нашому економічному дайджесті.

Понад 30 мільярдів доларів "під матрацом". Національний банк підрахував гроші, які українці накопичили з 2010 року.

Про це повідомив Кирило Шевченко на Київському міжнародному економічному форумі. За його словами, Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази, аби вивести подібні накопичення з тіні.

«Є абсолютно, як на мене, такий впевнений рух вперед. Нещодавно ми прибрали певні обмеження з ринку диверативів для купівлі валюти. Купівля валюти без зобов’язань була покращена. Тобто там є така дорожня мапа, вона є повністю прописана в законі, є терміни», — каже голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Реалізація алкоголю по-новому. В Україні з 1 жовтня діє наказ Мінфіну, згідно з яким продавці зобов'язані вказувати у чеках акцизні коди пляшок.

Їх потрібно вводити вручну або сканувати через спеціальний QR-код. Тож відтепер під час замовлення спиртного напою в ресторані офіціант повинен не просто набрати його назву в чеку. А взяти відповідну пляшку, відсканувати штрих-код акцизної марки і тільки після цього передати замовлення на бар. Цією реформою законодавці прагнуть зменшити кількість контрафактного алкоголю.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до кінця 2021 року ВВП в Україні зросте до 4%.

Однак, це може статися лише, якщо вдасться уникнути нового локдауну. Про це очільник уряду написав на своїй сторінці у фейсбуці. За його словами, збільшення ВВП означатиме подолання наслідків коронакризи.

Олія подорожчає. Причина тому – поганий врожай.

За даними Держпродспоживслужби, цьогоріч на Дніпропетровщині шкідники зіпсували 48% соняшника. Дефіцит призведе до підвищення цін на готову олію. З початку року її вартість уже зросла вдвічі. На сьогодні літрова пляшка в магазинах коштує від п’ятдесяти гривень. Експерти прогнозують, до кінця року вона здорожчає ще на 20-30 процентів.

«За заявою ООН, на цей рік в світі не урожайний. Очікується дефіцит продовольства в багатьох частинах світу, що викликало зростання цін на закупівлю первинного сільгосп сировини. У тому числі і на соняшникову олію. Може дійти до 70-80 гривень»,— зазначає економічний експерт Михайло Крапивко.
 

Рекордні цифри. Курс біткоїна вперше з травня цього року досяг п’ятдесяти семи тисяч доларів США.

11 жовтня він зріс на понад три відсотки. Як пише Forbes, цьому посприяв великий попит на цифрову валюту. Тим часом в Україні відклали ухвалення закону про легалізацію біткоїна.

Раніше ми писали про те, що у Нацбанку змінили правила роботи кредитних контор.

Реклама

Реклама