"Деталі. Економіка": дайджест економічних новин
Верховна Рада збільшила ліміт на безмитну доставку посилок з-за кордону. Золото різко зросло в ціні. Тим часом біткоїн від початку року втратив 27% своєї вартості. Більше економічних новин далі у нашому дайджесті.
Збільшили ліміт. Зі ста до ста п'ятдесяти євро. Верховна Рада збільшила ліміт на безмитну доставку посилок з-за кордону. Податок поширюється тільки на різницю між вартістю товару і лімітом. Наприклад, якщо посилка коштує 170 євро – сплачувати додатково 20% ПДВ треба лише з 20-ти євро. Нардепи наголосили, такі нововведення спрощують отримання замовлень з-за кордону. Нагадаємо, закон забороняє пересилати алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їхньої вартості.
Ціни на золото. Різке зростання цін на золото. Вартість перевищила тисячу вісімсот сорок доларів за унцію, тобто 28 грамів. Це найвищий показник з листопада 2021 року. Експерти кажуть, збільшення ціни пов'язане з нестабільною політичною ситуацією у світі. А золото розцінюють як спосіб захисту від інфляції та знецінення валют. Тож люди не бояться вкладати у нього свої кошти.
Падіння біткоїна. Від початку року найпопулярніша у світі криптовалюта втратила 27% своєї вартості. Цього тижня ціна знизилася майже до 33-х тисяч доларів США. Нагадаємо, піка біткоїн досяг у листопаді минулого року. Тоді він коштував понад 69-ть тисяч доларів. Але після цього вартість криптовалюти лише знижувалась. І за прогнозами закордонних експертів, поки що причин для росту біткоїна немає.
Капуста дорожчає. Більш ніж 20-ть гривень за кілограм. Ціна на білокачанну капусту в магазинах продовжує рости. На сьогодні вона вже у 5 разів вища, ніж два роки тому. Фермери скорочують площі через погані врожаї. Тим часом Білорусь почала закуповувати капусту в Україні. Аби покрити потреби російських імпортерів, зазначають агроексперти. Тож попит перевищує пропозицію.
Попит на шампанське. У світі зріс попит на ігристі вина. Зокрема, у Франції зафіксували рекордні обсяги експорту. За минулий рік на продаж звідти вивезли 180 мільйонів пляшок. І це на 38% більше, ніж у попередній період. Головними країнами-імпортерами шампанського залишаються Сполучені Штати Америки та Велика Британія. Тим часом в Україні за останні п'ять років виробництво вин скоротилося на 39%.
Раніше ми писали про те, як змінилась вартість продуктів у супермаркетах Дніпра?



