"Деталі. Економіка": дайджест економічних новин
У 2021 році Україна експортувала меблів майже на 1 мільярд доларів США. Тим часом курс "зеленого" сягнув річного максимуму. Економісти кажуть: тримати гроші у готівці зараз не вигідно. Адже стрімке зростання цін з'їдає заощадження. Більше деталей у нашому економічному дайджесті далі.
Річний максимум курсу долара. Цього тижня вартість одного "зеленого" в обмінниках перетнула позначку у 28 гривень 40 копійок. Востаннє рекордний показник був у січні 2021-го. Тоді долар коштував 28 гривень 25 копійок. Економісти кажуть: з початку цього року валюта здорожчала вже на 2%. За їхніми прогнозами, до кінця місяця за долар проситимуть близько 29 гривень.
Експорт меблів майже на мільярд доларів. Такі дані оприлюднили в Українській асоціації меблярів за минулий рік. Там кажуть: наші вироби є у ста двадцяти державах світу. Галузь активно розвивається. Тому іноземні інвестори готові вкладати в неї свої кошти. Наразі в Україні нараховується близько десяти тисяч підприємств. Найбільше ми виробляємо дерев’яних меблів. Це столи та стільці — з усього обсягу експорту частка становить 40%. Далі йдуть м’які меблі — 19%. До списку також увійшли меблеві деталі, матраци, спальні та кухні.
Тримати гроші під матрацом невигідно. Експерти вважають: стрімке зростання цін з'їдає заощадження. Тож готівку краще покласти на картку або обміняти її на валюту інших держав. Українські фінансисти переконані, вберегти кошти від інфляції можуть невеликі інвестиції. Однак довіряти високим відсоткам не варто. Що більшу дохідність обіцяють у банках — то більше ризиків.
У 2021 році Україну відвідало понад чотири мільйони іноземців. Про це повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів. У середньому відпустки туристів були від семи до десяти днів. А витрати на поїздку — 929 доларів. Зокрема, найбільше коштів залишили в Україні громадяни Об’єднаних Арабських Еміратів. Понад дві тисячі доларів з людини. Туристи з Саудівської Аравії та Оману витратили дещо менше — півтори тисячі "зелених". Далі у рейтингу йдуть канадці та американці. За словами Мар’яни Олеськів, більшість іноземців приїздили до нас на відпочинок.
У ТОПі серед любителів курятини. Україна ввійшла до рейтингу 20 держав світу з найвищим рівнем споживання м'яса птиці. Та посіла 18 місце. Ми щороку їмо 1 мільйон 510 тисяч тонн продукту. Про це свідчать результати дослідження американського аналітичного агентства. На першому місці в рейтингу —Сполучені Штати. За рік там з'їдають понад 20 мільйонів тонн курятини. На другій сходинці — Китай. Із цифрою у 15 мільйонів тонн. Трійку лідерів замикає Бразилія. Тим часом у Держстаті повідомляють: курятина залишається найдешевшим м’ясом в Україні. У грудні 2021-го кілограм тушки коштував у середньому 73 гривні.



