"Деталі. Економіка": дайджест економічних новин

В Україні зростуть зарплати в медиків та стипендії, в країні скорочуються обсяги вирощування сої, а у супермаркетах Дніпра дорожчають продукти. Більше новин у нашому економічному дайджесті.

Зростання зарплат медиків та збільшення стипендій. Це одні з основних пріоритетів у держбюджеті на 2022 рік. Також планують забезпечити житлом учасників АТО. А ще готові виділити додаткові кошти на цифрові технології. Йдеться, серед іншого, про розвиток онлайн-сервісів. Зокрема, доходи Держбюджету становитимуть один трильйон і триста тисяч гривень. Видатки — один трильйон чотириста тисяч. Уже зрозуміло, нам не вистачить наступного року майже ста вісімдесяти дев’яти мільярдів гривень. Таким встановили граничний обсяг дефіциту. При цьому зростання ВВП прогнозують на рівні трьох цілих і восьми десятих відсотка. Інфляція — шість цілих і дві десятих. Середній курс гривні до долара очікуємо в межах двадцяти восьми гривень шістдесяти копійок. За словами міністра фінансів України Сергія Марченка, держбюджет-2022 передбачає найбільші витрати за останні 10 років.

Українські аграрії відмовляються вирощувати сою. Тож її виробництво знижується. За даними Держстату, за 4 роки воно скоротилося майже вдвічі. Бо площа посіву бобових культур зменшилася. Зокрема, у 2018-му під вирощування сої відвели 1 мільйон 700 тисяч гектарів землі. 2019-го обсяг скоротився на понад 100 тисяч. Торік — це вже був 1 мільйон і 300 тисяч гектарів. Експерти кажуть: у 2021-му Україна втратила лідерство серед виробників цих бобових в Європі. І поступилася місцем Росії. До того ж, цьогоріч ми вперше закупили сою у Бразилії. А це найбільший світовий експортер.

У Дніпрі соняшникова олія здешевшала на 3 гривні. Натомість у ціні додали яйця, картопля та буряк. Також здорожчали цибуля, гречка, молоко та яблука. Тим часом вартість макаронів впала на півтори гривні, кілограма цукру — на 60 копійок. Ціна моркви не змінилася. Такі результати моніторингу міських супермаркетів. Їх провели журналісти інформ-агентства "Мост-Днєпр". Економісти прогнозують, що найближчим часом вартість продуктів зростатиме.

Понад мільйон українців цьогоріч поїхали на заробітки за кордон. Це на 11 відсотків більше, ніж два роки тому, повідомляють у Міжнародній організації з міграції. За їхніми дослідженнями, це переважно жителі Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей. Водночас лише 9 відсотків опитаних громадян хочуть виїхати з України назавжди.

Раніше ми писали про те, що сьогодні, 8 грудня, у Дніпрі ухвалили бюджет міста на 2022 рік.

Реклама

 

 

 

 

Надія Мішина
Надія Мішина Редактор. Бакалавр Факультету систем та засобів масової комунікації ДНУ ім.О.Гончара (2017-2021). Практичний досвід роботи у журналістиці 3 роки. Теми публікацій: суспільне життя, культура, економіка.

Реклама