Десять корисних властивостей меду

14 серпня, 12:42
Десять корисних властивостей меду - фото 1

Сьогодні, 14 серпня, в Україні відзначають Медовий спас, або як його ще називають — Спас-маковій.

Мед — це продукт, який виробляють бджоли. Він дуже корисний і затребуваний, хоч і є сильним алергеном.

Хочеться розповісти, чим же корисний цей продукт. Ми зібрали 10 найважливіших властивостей меду.

Десять корисних властивостей меду - фото 127527

1. Поживність
Сто грам меду за поживністю можна порівняти з 240 грамами риб'ячого жиру. У складі меду міститяся білки, які відіграють роль пластичної речовини і не тільки живлять організм, але і сприяють виробленню гормонів і ензимів. Цей продукт містить близько 37 макро- і мікроелементів.

2. Антиоксидант
Мед та інші продукти бджільництва мають антиокислювальні властивості. Вони стримулюють розвиток окисного процесу при фізичних навантаженнях і очищають організм від токсинів.

3. Позитивний вплив на травлення
Завдяки ферментам, які містяться в медові, при регулярному вживанні поліпшується травлення. А органічні кислоти покращують засвоюваність продуктів у організмі.

Десять корисних властивостей меду - фото 127528

4. Стимулятор росту
Білки, які містить мед, діють на організм як стимулятори росту, а фолієва кислота підвищує кількість гемоглобіну в крові і зміцнює організм загалом.

5. "Еліксир молодості"
Результати різних досліджень учених показують, що мед підвищує імунологічну реактивність організму, робить його стійким до інфекцій. А чим менше ми хворіємо – тим довше живемо і зберігаємо свою молодість.

Десять корисних властивостей меду - фото 127529

6. Засіб від недокрів'я й авітамінозу
У медові міститься велика кількість мікроелементів і вітамінів. Він сприяє оздоровленню крові і відновлює її. Мед вважається прекрасним засобом профілактики недокрів'я і розвитку інших серцево-судинних захворювань.

7. Захист від застуди
Мед має потогінні властивість і є чудовим жарознижувальним засобом. Також варто сказати і про бактерицидні властивості. Мед допомагає в боротьбі із застудою і грипом.

8. Судиннорозширювальні властивості
Мед застосовується в лікуванні серцево-судинних захворювань, оскільки має судинорозширювальну властивість. Часто його рекомендують під час лікування варикозного розширення вен і різних закупорках.

9. Засіб від безсоння
Мед допомагає відновити організм при нервовому виснаженні, оскільки стимулює вироблення гормонів. Він сприяє зниженню кров’яного тиску і має м'яку заспокійливу дію.

10. Ліки від виразки шлунка
Оскільки мед сприятливо впливає на шлунково-кишковий тракт і має антибактеріальну властивість його рекомендують людям із виразкою шлунка. Цей продукт загоює тканини і сприяє нормалізації травлення.

Звичайно, важливо не переборщити із вживанням меду. Ми ж знаємо, що все корисно в міру. Зі святом Вас і будьте здорові!

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Поділитися: