Державні ТЕС не змогли вчасно закупитися вугіллям: чим це загрожує українцям?

Українські ферми бояться залишитися без світла, адже без нього не зможуть навіть нагодувати тварин. Крім ферм, у пітьму ризикує поринути вся країна, через те, що державні теплоелектростанції вчасно не запаслися вугіллям.

Уже цієї зими в пітьму може поринути вся країна, адже вугілля на державні ТЕС вчасно не закупили. В опалювальний сезон у сховищах має бути понад два мільйони тонн пального. Проте, за даними Міненерго, нині в рази менше — 415 тисяч. Та й те здебільшого заготували приватники. Фахівці пояснюють: чиновники пів року тримали неринкові ціни на світло. Збитків зазнавали всі теплоелектростанції.

«Вони часто не мали навіть покриття собівартості за продану електроенергію. Цих грошей, які не заробили минулої зими, навесні вже ніхто не заробить», — коментує експерт з енергетики Сергій Чех

Через це цьогоріч запрацюють 3 державні блоки з 23.

«Підготовки до опалювального сезону практично не було, в Україні завжди ми мали профіцит електроенергії. І та ситуація, яка склалася сьогодні, — це наслідки недолугої політики, яку вели в енергетичній галузі», — пояснила народна депутатка Вікторія Гриб.

Аби українці могли перезимувати, вугілля привозять приватні енергетики. Так, до берегів країни вже прийшов другий корабель із паливом.

«Паралельно з вивантаженням судна плануємо завантажувати це вугілля у вагони і надалі залізницею їх відправляти на українські електростанції», — розповідає керівник перевантажувального комплексу “ТІС-ВУГІЛЛЯ” Кирило Власенко.

Приватники забезпечили вугіллям не лише себе — поділяться з державними компаніями.

«Усього на період листопад-січень було законтрактовано 8 суден. Двоє з них поставлено. Ще залишається 6 суден, які будуть у грудні, та частину — на початок січня місяця. Всього це понад 500 тисяч тонн вугілля», — коментує генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

Поки що енергетики домовляються про подальше постачання вугілля.

Реклама

Марина Положай
Марина Положай Кореспондентка. Досвід роботи — 1 рік. Улюблені теми матеріалів: тварини, б'юті-індустрія, стиль життя, освіта.

Реклама