Держаудитслужба України почала перевірку COVID-фонду

Держаудитслужба України почала перевірку COVID-фонду - фото 1

Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Як повідомляє агентство “Укрінформ”, Шмигаль назвав всю інформацію про витрачені кошти абсолютно прозорою і доступною.

"Стосовно коштів, які були витрачені з Фонду боротьби з коронавірусом і його наслідками: всі ці цифри можна знайти на сайті Міністерства фінансів у держбордах, які постійно оновлюються. Тобто, вся інформація про Фонд є абсолютно прозорою і відкритою, оновлюється в постійному режимі, і кожен громадянин України може з нею ознайомитись щоденно. Ніякої таємниці, куди використовуються кошти. Крім того, розпочатий аудит так званого Коронавірусного фонду Державною аудиторською службою України", - сказав прем’єр.


За словами голови уряду, 10.4 мільярдів гривень з Фонду були спрямовані на соціальні програми - підтримку безробітних, виплати по лікарняних для медиків і виплати родинам ФОП’ів, які зупинили свою діяльність на час карантину.
Також на 19 мільярдів гривень профінансовані проєкти з будівництва інфраструктури.

"Це було насправді спільне рішення втримати економіку України від провалля, в яке вона могла впасти навесні. Сьогодні ми стали свідками безпрецедентної економічної світової кризи. Водночас у нас є чіткі економічні дослідження, які вказують, що вкладення в інфраструктуру під час кризи має дуже високий мультиплікативний ефект з точки зору створення робочих місць, а також наповнення державного бюджету. Державні інвестиції необхідні для того, аби підтримати зайнятість та попит на продукцію бізнесу", - підкреслив прем’єр-міністр Шмигаль.


Також він додав, що за даними Укравтодору, "Велике будівництво" допомогло дати роботу 38 тисячам людей і створити понад 120 тисяч робочих місць у суміжних галузях.

Нагадаємо, раніше у Дніпропетровській області завершився збір картоплі. Аграрії регіону зібрали понад 450 тисяч тонн картоплі.

Також в Україні за минулу добу коронавірусну інфекцію діагностували у 9721 людини. Найбільше хворих виявили в Києві і Харківській області.

А ще на Дніпропетровщині за минулу добу зафіксували 415 нових випадків коронавірусу. З початку пандемії у регіоні підтвердили 17014 заражень.

Реклама