Депутат із Дніпра виступає за створення Міністерства промислової політики

Депутат із Дніпра виступає за створення Міністерства промислової політики - фото 1

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський впевнений, що створення окремого міністерства допоможе стабілізувати і відродити вітчизняну промисловість.

Про це він заявив сьогодні на спільному брифінгу з Дмитром Наталухою — главою комітету з питань економічного розвитку, Сергієм Тарутою— першим заступником голови та Олександром Завитневич — главою комітету з питань національної безпеки.

Глава комітету Дмитро Наталуха підкреслив, що подібні міністерства існують в таких країнах як Австралія, Китай, Індія, Туреччина, Швеція, Норвегія, Іспанія, Бразилія. А в США питаннями розвитку промисловості займається держсекретар з промисловості та безпеки.

За словами Кисилевського, українська промисловість вступила в затяжну економічну кризу через несприятливу ситуацію на зовнішніх ринках і слабкості ринку внутрішнього.

"Ми вже не можемо не помічати очевидного, і повинні зробити вибір — або у нас буде Міністерство імпорту або буде власна промисловість і експорт українських товарів за кордон", — заявив він.


Дмитро Кисилевський нагадав, що майже всі торговельні партнери України послідовно впроваджують протекціоністські заходи для захисту своєї промисловості.

"Ніхто не соромиться протекціонізму, і тільки Україна, на жаль, продовжує вірити в байки про існування вільного ринку і те, що його невидима рука якось допоможе українській економіці", - зазначив депутат.


Падіння промисловості ставить під загрозу два мільйони робочих місць в Україні, які створюють 25% українського ВВП. Крім того це загрожує і істотним недобором податків до місцевих бюджетів, каже нардеп і підкреслив, що питання розвитку власної промисловості для України — це питання національної і економічної безпеки.

"Не можна сидіти і чекати що все якось само собою вирішиться. Роль координатора розробки стратегічних рішень з української промисловості, на нашу думку, може виконувати Міністерство промислової політики або Міністерство промисловості, назвати можна як завгодно, головне, щоб ми в державі мали цілеспрямовану промислову політику , яка буде працювати на благо української економіки. Це питання національної безпеки і його потрібно вирішити якомога швидше", — резюмував Д. Кисилевський.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама