День захисника України: історія ветерана АТО Ігоря Рушенко

14 жовтня, 15:02
День захисника України: історія ветерана АТО Ігоря Рушенко - фото 1

Він взяв на себе сміливість тримати кордони. Працював слюсарем на заводі. Залишив роботу та родину та пішов на передову. Аби в країні, в місті та вдома все було спокійно. Одна з тисячі історій про бажання захистити Батьківщину.

Гучні вітання, сльози дружини та очікувані обійми з дітьми. На цих кадрах — перша зустріч із родиною після служби на передовій.

З Ігорем Миколайовичем зустрічаємося вже під вечір, після робочого дня. Поговорити, про те, як змінилося його життя. Він у формі — в ній особливі відчуття. Спокійний і трохи зніяковілий. Від камер. Згадує, як вирішив іти добровольцем.

Чоловіку зараз 55. На передову пішов у 14-тому. Служив 2 роки. Удома на його повернення чекала дружина, двоє дітей, а ще онук. Каже, намагався відганяти думки, що більше їх ніколи не побачить.

«В Дебальцево нас із градів обстріляли. І ми ховалися, бігли в сховище в бліндаж», — розповідає ветеран АТО Ігор Рушенко.

Квітучі села, міста, школи, лікарні — все зруйновано. І якщо ще до цього додати зруйновані будинки — це зруйновані чиїсь долі. Там жили люди, виховували дітей. І раптом вони це втратили.

Сюди, на алею героїв, приходить із родиною. Та й не тільки на свята. Покласти квіти, помолитися та згадати побратимів. Старший син Олексій каже, що війна батька безперечно змінила. Зморшки, сиве волосся, втрата ваги.. А ще — погляд.

«Ми були дуже щасливі, що він повернувся і ми помітили, наскільки він постарів. Я не знаю на даний момент, чи зміг би я зробити настільки рішучий крок. Я вважаю на сьогоднішній день, що мій батько сміливіший за мене. І звичайно я цим пишаюся», — ділиться син ветерана АТО Олексій Рушенко.

На новини про мир удома весь час чекала і донька. Коли тато пішов в АТО, Любові було 14. Як там лягають снаряди, бачила з екрана телевізора.

«Він сам цього хотів, треба було просто відпустити. Йому потрібна була підтримка», - розповідає Любов Рушенко, донька ветерана АТО.
Гарними новинами ділилася з татом. Навчання, підготовка до ЗНО та випускного балу. Аби тільки він приїхав та побачив її у сукні, щасливою та усміхненою.

«Дуже хотілося, щоб він там був, тому що тоді ще казали, що дівчата будуть танцювати зі своїми батьками. Я розуміла що тата можливо не буде і буде важко», — продовжує Любов.

«Я відмовляюсь від дарунку святого Миколая. Дорогий, збережи мені солдата»

Це лист шестикласниці Марійки. Його бійцям надіслали волонтери. Ігор Миколайович каже, на передовій відчували підтримку всіх українців. Саме вона давала сил захищати Батьківщину.

Поділитися: