День захисника України: історія перекладача, журналіста і бійця Олександра Чернікова

14 жовтня, 18:12
День захисника України: історія перекладача, журналіста і бійця Олександра Чернікова - фото 1

Перекладач, журналіст, десантник і просто гарний товариш. Все це про нашого земляка, який 2014-го пішов захищати Україну. Адже не важливо, якої ти професії, ти можеш бути захисником. Наступний сюжет про нашого колегу — Олександра Чернікова.

«На фронт пішов за власним бажанням», — розповідає дружина Ірина Горденко.

Жінка тоді була вагітною. Та попри це Олександр був непохитний: Україну потрібно захищати!

У 2014-му про повномасштабні бойові дії не йшлося, - згадує побратим Олександра — Михайло Новиков. Каже, усі готувались до найгіршого, та страху не було! Сашко Черніков усіх підбадьорював. А ще через волонтерів діставав військовим одяг, взуття та інші цінні речі, яких тоді бракувало!

«Були сутички не з місцевими, а з ДРГ. У місцевих зброї такої не було. Справжні бойові дії почались, коли поїхали в Краматорськ, а звідти на Савур-Могилу», — розповідає ветеран АТО Михайло Новіков.

А це інтерв’ю Олександр Черніков дав у серпні 2014-го. Приїхав на похорон побратима.

«Завжди знаходив якийсь привід посміхнутися, дійсно, такий був чоловік, не боявся на себе взяти відповідальність», — ділиться захисник України Олександр Черніков.

Бойовіх обстрілів наші десантники вже не рахували. А той нерівний бій стався 22 січня 2015-го. Біля селища Спартак. Відбивали ворожі атаки із самого ранку, а в перерві Сашко відправив останнє “смс” - “тримаємо позицію, весело”. Вже потім стане відомо, що десантники прикривали відхід своїх. Як раптом...

«Танки, один Т-90 — це абсолютно не з магазину і не з шахти, як могли залишити з радянських часів. Майже впритул, почали обстрілювати позицію. Ми відбили через 2 дні, нам було важливо забрати наших хлопців і доставити додому», — розповідає Михайло Новіков.

Того дня ще 5 українських родин втратили своїх синів. Загинув і Олександр Черніков.

1 листопада йому було б 36. У Сашка залишилась дружина і п’ятирічна донька. Про тата, який вільно володів англійською, працював журналістом у відомих виданнях і телекомпаніях, а потім пішов захищати Україну, їй звичайно розповідають. Герої з нами — поки про них пам’ятають.

«По мірі того як вона задає запитання — я відповідаю. Сильним, сміливим був, він любив свою родину і країну, вірив в те, що робить і що це все не марно», — розповідає дружина Олександр Чернікова Ірина Горденко.

Олександра Чернікова посмертно нагородили орденом “За мужність” 3-го ступеню, відзнакою Народний Герой України. А у Дніпрі на його честь перейменували вулицю Красночечелевську. Щоправда, новий вказівник є лише на одному будинку.

Поділитися: