День сім'ї в Дніпрі: як містяни ставляться до свята?

День сім'ї в Дніпрі: як містяни ставляться до свята? - фото 1

Психологи кажуть: важливо навчитися розуміти, підтримувати одне одного та створювати гармонію у сім'ї.

Родина - це чоловік і дружина, батьки та діти чи брати та сестри. А інколи й зовсім чужі люди, без яких ви вже не уявляєте своє життя. Сьогодні у світі відзначають День сім'ї. Святкують його вже 27-й рік за ініціативи ООН. Аби підтримати статус родини та її значення у вихованні наступних поколінь.

Вони разом готують та снідають. Щоранку — роблять руханку. А ще обожнюють подорожувати і переглядати фото всією родиною. Це — сім'я Россинських. Мама, тато, три сини та донька.

"Двоє старших хлопчиків. Їм по 11 років, доньці 8 і молодший, йому 3 роки", - каже мати Юлія Россинська.

Сповнена любові, радості та завжди готова підтримати. Так описує свою родину Юлія. Жінка ділиться, завжди мріяла про велику сім'ю. Тож це найголовніше у її житті.

"Сім'я - той такий острівець, який тримає, допомагає, дає сили, надихає і багато любові в сім'ї", - додає Юлія.

Із цим погоджується і чоловік Юлії. Каже, розуміють одне одного з півпогляду. Є і свої сімейні традиції.

"Хоча б раз на рік, якщо виходить частіше, для кожного з дітей - день однієї дитини. Це означає, що в цей день мама з татом і з однією дитиною можуть відвідувати ті місця, ті розваги, які цікаві цій дитині", - розповідає батько Ігор Россинський.

Рідними можуть стати навіть чужі, на перший погляд, люди. У цьому впевнений Андрій. Чоловік із дружиною виховав 11 прийомних дітей та трьох біологічних. Каже, усі — рідні.

"Є народжені з серця, є народжені з пузика. Є прийомні і є кровні. Але всі рідні і всі власні", - каже батько Андрій Пінчук.

Його син Владислав і досі пам'ятає, як разом із молодшими братом та сестрою потрапили до родини Пінчуків. Тоді йому було всього 8. Зараз же 21. І він цінує все, що для нього зробили батьки.

"Я вважаю, що сім'ями не народжуються, а сім'ями стають. Оскільки наша сім'я показує найчистіший і відкритий приклад того, що не важливо, з яких ви сімей, головне хто ви є друг для друга", - говорить син Владислав Шаповал.

Із тим, що сім’ями не народжуються, а стають, згодні і психологи. Запевняють, дати життя та дати справжню родину — різні речі.

"Для мене і як для мами, і як для психолога, величезну роль грає контакт. Туди входить обов'язково підтримка. Але контакт полягає в тому, що батько уважно, активно, так би мовити, слухає свою дитину. Це те, як раз, чого не вистачає людям і в дорослому житті", - пояснює психологиня Наталія Хмельова.

І у психолога, і у наших героїв ми запитали секрет щасливої родини. Вони кажуть, усе просто: навчитися розуміти, підтримувати одне одного та створювати гармонію у сім'ї.