День міста-2021: спортивні досягнення дніпрян

День міста-2021: спортивні досягнення дніпрян - фото 1

Дзюдо, бадмінтон та легка атлетика. Щороку у цих видах спорту з’являються нові зірки та чемпіони. Частина з них — дніпряни. Одні посідають призові місця на всеукраїнських змаганнях. Інші — виступають на Олімпійських іграх. У чому секрет такого стрімкого розвитку спорту у Дніпрі?

Трохи більше тижня на відпочинок — і знову на корт. Бадмінтоністка Марія Улітіна цьогоріч представляла Україну на Олімпійських іграх у Токіо. Призових місць хоч і не посіла, та, каже, досвід гри на змаганнях такого рівня — дуже цінний.

«Це була дуже важка Олімпіада для всіх. І я дуже задоволена, що я потрапила на неї, що я досить непогано зіграла. Бадмінтон український зараз розвивається. І в Європі у нас непогані позиції, але в світовому бадмінтоні все ж азіати домінують», — розповіла спортсменка.

До списку олімпійських видів спорту бадмінтон включили ще у далекому 92-му році. Та активно розвиватися в Дніпрі він почав в останні два-три роки. Як на професійному, так і на любительському рівнях.

«З чим це пов'язано? Ну, напевно, з відкриттям чудового залу на стадіоні "Олімпійські резерви". А також у нас відкрито відділення в обласному коледжі фізичної культури. Чудова молодь у нас є — Данило Боснюк, Олександр Шмундяк, Іван Дружченко», — сказала тренерка вищої школи спортивної майстерності Вікторія Семенюта.

Швидкість, витривалість, сила та реакція. Ці фізичні якості допомагає розвивати дзюдо. І зараз цей вид спорту у Дніпрі — чи не найрезультативніший.

«Тенденція зростає. Що на Петровського у нас зал є дуже великий, що тут, на "Резервах".Щороку по медальці. Звичайно, хотілося б більше, але ми йдемо поступово, сходинка за сходинкою», — поділився директор Центру олімпійської підготовки Андрій Блошенко.

Із семи років на татамі займається Артем Бубир. Починав ще у секції, куди хлопця привів дідусь. Зараз Артему 19. І він — кращий дзюдоїст України.

«Це моє життя. Це моє хобі, моя улюблена справа. І цим я заробляю собі на життя», — сказав дзюдоїст.

Стрибки через бар’єри, у довжину та у висоту. А ще метання диску і молоту. Активно у Дніпрі розвивається і легка атлетика. Наші тренери хваляться іменами своїх титулованих учнів.

«Наша учениця, вихованка училища нашого тренера Степанової, Магучіх Ярослава — 2,03, срібний призер. Чемпіонка світу, Європи, Олімпійських ігор призер. Кохан Михайло — 80 метрів метнув молот на Олімпіаді і чемпіон світу, дитячих Олімпійських ігор», — розповів заслужений тренер України з легкої атлетики Микола Крот.

І вже готують нових учнів.

Сальто вперед, назад, груповане і зігнувшись. А ще купа елементів на доріжці. Трюки, на які можна дивитись із захватом, для дніпровських акробатів — буденність. Тренування одного такого стрибка забирає багато часу.

Павлу — 17. Спортивною акробатикою хлопець займається сім років. До цього батьки віддали його у секцію батутів, але просто стрибати спортсмену не подобалося. Зараз Павло Панайот — призер численних міських та обласних змагань. А навесні виграв бронзову медаль на всеукраїнському турнірі у Дрогобичі.

«Мені подобається відчувати ось це відчуття польоту, швидкості, елементи подобається робити», — поділився акробат.

Стрибки на міні-трампі — нова дисципліна для дніпровських акробатів. Такі снаряди є тільки в Одесі та Миколаєві, розповідає тренер Дмитро Гак. Сподівається, що спортивною акробатикою зацікавиться ще більше дітей.

«Для дітей стрибки на батуті, на міні-трампі — це завжди весело, завжди позитивно. І охочі завжди з'являються. Так що, я думаю, буде успішно розвиватися в нашому місті цей напрям. Так само, як і на стрибках по акробатичній доріжці у нас від охочих немає відбою. Тобто дітям подобається перекидатися, стрибати, перевертатися в повітрі», — розповів тренер зі спортивної акробатики Дмитро Гак.

Звичайно, це не єдині види спорту, де дніпрянам вдається посідати перші місця. У Дніпрі готують майбутніх чемпіонів зі змішаних єдиноборств, плавання та майстрів з їзди верхи. Тож наше місто по праву може називатися спортивним.

Реклама

Читайте также: дієтологи розповіли, як запобігти авітамінозу.

Реклама