День без авто: чи можуть дніпряни відмовитися від особистого транспорту?

День без авто: чи можуть дніпряни відмовитися від особистого транспорту? - фото 1

Пішки, громадським транспортом чи на самокаті: в усьому світі сьогодні відзначають День без авто. Його започаткували наприкінці 90-х в Англії, аби нагадати про збереження екології. Головне правило цього дня — дістатися на роботу пішки або будь-яким іншим транспортом, окрім машини.

Замість години у заторах в автівці — 15 хвилин на самокаті від дому до роботи. Так Ілля щодня їздить містом у справах. Каже: єдиний мінус — погода. Та і попри прохолоду та дощ — обирає двоколісний.

«Самокат в принципі — його просто заряджати, їздиш безкоштовно. Запас до 50 кілометрів, а машину заправити, постав і дуже багато в заторах стоїш», — говорить Ілля Чаварга.

Всесвітній день без автівки вирішив відзначити саме на самокаті. І закликає до цього інших містян.

«Від автомобіля потрібно відмовлятися не тільки цього дня, тому що це не тільки для здоров'я корисно, але і для екології», — говорить Ілля Чаварга.

Щороку 22 вересня водії в усьому світі відмовляються від своїх автівок на один день та обирають альтернативу: громадський транспорт, піша прогулянка, велосипед, скейт чи самокат. Або ж, наприклад, ролики.

Та незважаючи на Всесвітній день без автомобіля, у Дніпрі затори навіть більші, ніж зазвичай. І у кожного водія — своя причина сісти за кермо. Хтось заробляє гроші, хтось економить, комусь зручніше добратися без пересадок.

А от за кордоном місцеві від своєї автівки на один день позбуваються легко. Бо для них це перший крок до здорового способу життя та розв’язання проблем екології.

«Це гарна можливість для всіх нас побачити, що ми можемо справлятися без машин. Ми всі можемо пройтися або проїхатися на велосипеді або сісти на автобус чи потяг. І ми підтримуємо і радимо кожному в країні 22 вересня зробити це і дістатися роботи без машини», — говорить жителька Великої Британії Єлизавета Лефман.

Та експерти запевняють: щоби змінити ситуацію у світі, одного дня на рік — мало. Аби був результат, радять усім переходити на більш екологічні види транспорту.

Реклама

Раніше ми писали про те, що під Києвом обстріляли машину першого помічника Президента України.

 

Реклама