Декрет для батька: Рада ухвалила закон про відпустку по догляду за дитиною для чоловіка

16 квітня, 17:32
Декрет для батька: Рада ухвалила закон про відпустку по догляду за дитиною для чоловіка - фото 1

Учора, 15 квітня, на пленарному засіданні у Верховній Раді України депутати прийняли законопроєкт № 3695, в якому дозволили чоловікам, на рівні з жінками, йти у відпустку по догляду за дитиною.

Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною" підтримали 269 народних обранці.

Розробляли цей закон із 19 червня 2020 року, і тепер, згідно з прийнятим документом, чоловік може отримати відпустку по догляду за дитиною до 3 років.

Також закон передбачає і новий вид відпустки — одноразову при народженні дитини. Передбачається, що чоловіки зможуть відпочити 14 днів, які оплатить роботодавець. Цю відпустка може отримати чоловік, чия дружина народила дитину; батько дитини, який перебуває з породіллею в так званому "цивільному" шлюбі; бабусі чи дідусі, а також інший повнолітній родич дитини, який доглядає за нею, якщо мати чи батько самотні.

У цьому законі є і пункт, який передбачає право на скорочений робочий день для громадян, у яких у родині є малолітні діти до 14 років.

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі вагітна з COVID-19 майже місяць провела в реанімації.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор
Джерело: rada.gov.ua
Поділитися: