Де жінкам знайти притулок в Дніпрі, якщо немає житла?

Де жінкам знайти притулок в Дніпрі, якщо немає житла? - фото 1

Від початку року до Дніпровського центр соцдопомоги звернулися 4 жінки з дітьми. Без грошей і без житла.

20-річна Анастасія на восьмому місяці вагітності. Чекає на дівчинку. Каже: стосунки з коханим починалися добре. Разом зняли квартиру. Однак, коли хлопець дізнався про дитину, — кинув Анастасію.

«Коли я йому це сказала, він сказав, що це не його дитина. Відмовився від неї і з'їхав», — каже Анастасія, яка живе в соціальному центрі.

Сама Настя — з багатодітної сім'ї. У батьківському домі, — говорить, — їм із дитиною місця не вистачить. Знімати житло самій — немає грошей. Притулок дівчина знайшла в міському соціальному центрі. Тут їй виділили окрему кімнату.

Одночасно в цьому центрі може жити до 13 сімей. Для кожної є спальня. А також пральня та ігрова кімната для всіх. За житло і комунальні послуги жінки не платять. Раз на тиждень отримують продукти. Для малюків — окреме харчування.

«У центр приймається жінка, яка є жителькою міста Дніпро. Вагітна або з дитиною може звернутися в центр і проживати тут», — розповідає Марина Земенкова, директорка Дніпровського центру соціальної підтримки дітей і сімей.

Також жінкам потрібно пройти медичне обстеження. Зокрема здати аналізи на ВІЛ, гепатит та сифіліс. Зробити флюорографію і відвідати гінеколога. Крім того, для матері і дитини потрібні довідки від сімейного лікаря та дерматолога.

Яна потрапила до центру з двійнятами — Артуром і Ростиком. Маленьким — рік, народилися передчасно. Жінка виховує дітей одна. Власного житла не має.

«Якби мені не підказали щодо цього центру, у мене б у голові крутилося здавати тільки в будинок малюка. Або в інтернат, або соцслужби б забрали», — ділиться мати-одиначка Яна.

Психолог Наталя Зарічна працює з мешканками центру. Каже: жінки приходять скривджені і розгублені. І головне завдання — розвинути у них материнський інстинкт.

«У чому тут складність? Вона полягає в тому, що дуже багато дівчат, які потрапляють у наш центр, самі не мають такого досвіду. Багато з них сироти. І тому вони самі дуже часто схожі ось на цих немовлят», — розповідає психологиня Наталя Зарічна.

У звичайному сільському будинку на Орловщині приймають жінок із дітьми з усієї України. Тут три спальні, ванна кімната і кухня. Для малюків — ігрова.

Жінкам із дітьми спочатку дають тиждень на освоєння. Допомагають продуктами, одягом, постільною білизною. Потім привчають до самостійності.

«Коли жінки вже приходять до тями, вони оплачують електрику. Тому що вони нею користуються. І за вивезення сміття. Живуть вони безкоштовно», — розповідає Ольга Пустиннікова, соціальна працівниця громадської організації.

Також облаштували пекарню при будинку. Тут жінки працюють за бажанням. Смаколики продають через інтернет. За день роботи отримують 100 гривень.

Жити в обох центрах жінки можуть тимчасово. Повинні знайти власний будинок, а якщо діти дорослі — то і влаштуватися на роботу. Зазвичай на це йде від трьох місяців до року.

Реклама