ДБР завершило досудове розслідування за фактом падіння під Чугуєвом літака Ан-26

Фото: dbr.gov.ua - фото 1
Фото: dbr.gov.ua

У межах розслідування до кримінальної відповідальності притягнули шістьох осіб.

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі падіння військового літака Ан-26Ш під Чугуєвом. У межах кримінального провадження слідчі провели понад 150 експертиз. Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

«Вперше в історії України в стислі терміни слідчі ДБР забезпечили швидке, повне і неупереджене розслідування обставин авіакатастрофи, в ході якого, серед іншого, проведено понад 150 різних експертиз. Досудовим розслідуванням встановлено осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, що знаходяться в причинно-наслідковому зв'язку з авіакатастрофою», — зазначили у пресслужбі ДБР.

У межах розслідування до кримінальної відповідальності притягнули шістьох осіб: командувача Повітряних Сил ЗСУ, начальника Харківського нацуніверситету Повітряних сил ім. Кожедуба, командира військової частини А4104, заступника командира частини, заступника командира частини з льотної підготовки, а також керівника управління польотами від 25 вересня 2020 року на аеродромі "Чугуїв".

«Через недбале ставлення даних посадових осіб до військової служби, а також порушення підготовки до польотів у військовій частині та правил експлуатації літака Ан-26 загинули 26 військовослужбовців», — додали в ДБР.

Трьом підозрюваним в авіакатастрофі — заступнику командира частини А4104, заступнику командира частини з льотної підготовки та начальнику Харківського нацуніверситету Повітряних сил ім. Кожедуба — Печерський районний суд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Нагадаємо, авіакатастрофа під Чугуєвом сталася увечері 25 вересня 2020 року. Тоді під час планового навчального польоту впав і загорівся літак Ан-26Ш. На борту перебували студенти Харківського університету повітряних сил ім. Кожедуба, а також екіпаж військової частини. Внаслідок падіння повітряного судна загинули 26 осіб.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор