ДБР повідомило про підозру двом працівникам поліції Кам’янського

20 серпня, 16:12
ДБР повідомило про підозру двом працівникам поліції Кам’янського - фото 1

Досудовим розслідуванням з’ясовано, що 8 лютого 2020 року поліцейський із логістики та дільничний офіцер Дніпровського районного ВП Кам'янського ГУ НПУ в Дніпропетровській області застосовували психологічне насильство щодо громадянина.

Таким чином вони намагалися змусити його зізнатися у вчиненні кримінального злочину – шахрайстві. Шляхом підроблення документів правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Це призвело до вже згаданого притягнення завідомо невинної людини до кримінальної відповідальності, складання та направлення до суду обвинувального акту щодо потерпілого.
Мотивом злочину визначене штучне створення показників про розкриття кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотиків.

Правоохоронцям повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 372, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365 та ч. 1 ст. 366 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності та перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувались застосуванням насильства) КК України. Також за місцями їх проживання та роботи проведені обшуки, в ході яких вилучені персональні комп’ютери, ноутбуки, мобільні телефони та інші речі. У разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років після звільнення. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінального провадження здійснюється прокуратурою Дніпропетровської області (за оперативного супроводу Дніпропетровським управлінням Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України).

Нагадаємо, раніше ДБР повідомило про підозру слідчому Нацполіції. Запідозрили в неналежному виконанні своїх службових обов'язків через зникнення речового доказу співробітника одного з відділень Новомосковського ВП ГУ НПУ в Дніпропетровській області.

Також у Жовтих Водах поліцейські вибивали зізнання в умисному вбивстві. ДБР повідомило їм про підозру.

А ще ДБР повідомило про підозру начальнику одного з відділень поліції Кам'янського. Він вимагав хабарі у підприємця.

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Джерело: Державне бюро розслідувань
Поділитися: