Даня з Кривого Рогу отримав слухові апарати від Фонду Ріната Ахметова

09 жовтня, 20:57
Даня з Кривого Рогу отримав слухові апарати від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

У своєму юному віці він уже погано чує.

Семирічний Даниїл може годинами бавитися іграшковим транспортом. А спостерігати за справжнім йому ще цікавіше.

«По всій Україні він уже знає, який це трамвай поїхав. У нас удома вже велика колекція трамваїв, йому дуже це цікаво і в майбутньому він говорить, що хоче пов'язати професію свою із трамваями», — каже мама Даниїла Алла Кравцова.


Сигнал трамвая хлопчик чує добре. На відміну від не таких гучних звуків.

«Доводиться голосніше розмовляти і у спокійному тоні ти говорити не можеш, тому що дитина перепитує», — розповідає Алла.


Кілька років тому мама відчула: із сином не все гаразд. Проблеми зі слухом запідозріли і у дитячому садочку. Лікарі виявили у Дані сенсоневральну туговухість третього ступеня і порадили слухопротезування.

«Слухопротезування — це підбір апаратів, настройка за аудіограмою, і людині компенсується та втрата слуховим апаратом до норми», — пояснює слухопротезистка Ірина Банник.


Дітям важливо мати якісні цифрові апарати, адже саме завдяки корекції слуху вони вчаться правильно вимовляти слова. Придбати сучасні пристрої самотужки батьки хлопчика не змогли. Сім'я чекає на появу другої дитини, працює лише тато.

«Апарати — це такі мінікомп'ютери, вони дуже дорогі, тому далеко не кожна сім'я може виділити кошти на покупку», — сказала Ірина Банник.


За допомогою звернулися до Фонду Ріната Ахметова.

«Зараз дуже добре чує, спасибі велике за те, що допомогли моєму синочкові. Він тепер буде у школі добре вчитися», — поділилася вдячна Алла Кравцова.


Фонд підтримав маленького Даню, як і багатьох інших дітей із вадами слуху. У межах проєкту "Тепер я чую" близько 190 хлопців і дівчат отримали сучасні слухові апарати.

«Він відставати від діток не буде, тому що без слухових апаратів він не чув. Дуже дякую, що Фонд Ріната Ахметова нам допоміг», — резюмувала Алла Кравцова.


Даниїл пішов до першого класу звичайної школи. Батьки вірять, що гарний слух та розвинене мовлення дозволять синові втілити у життя усі мрії, особливо найзаповітнішу.

«Він там дуже сильно мріє бути директором трамваїв і директором метро. Будемо намагатися, віддамо Даню до залізничного технікуму, щоб він учився і працював за своєю професією», — підбив підсумки батько Даниїла Владислав Кравцов.
Поділитися: