Дайджест новин за тиждень: про відміну додаткових вихідних на свята та роботу hr-рів

Дайджест новин за тиждень: про відміну додаткових вихідних на свята та роботу hr-рів - фото 1

Про події цього тижня у місті та області розповіла Юлія Черкаська у «Деталях. Коротко». Ви дізнаєтесь, який законопроєкт може скасувати додаткові вихідні на свята та як змінилась робота hr-рів  після відміни трудових книжок. Далі.

В Україні скасували паперові трудові книжки. Тепер дані про стаж роботи вноситимуть в електронний реєстр.

Роки роботи “на папері” залишаться в минулому. З 10 червня в Україні скасували трудові книжки. Дані про стаж зберігатимуть в електронному вигляді. Туди вноситиме всю інформацію роботодавець. Повністю перейти на новий формат компанії мають за 5 років. Записи до стандартної трудової надалі робитимуть тільки за бажанням працівника.

«Але при цьому ми будемо трудову книжку віддавати на руки. Тобто ми її заповнюємо і віддаємо працівнику. На багатьох підприємствах є значна кількість працівників. Це може бути 10 тисяч, наприклад. І за місяць, за 2, не нереально відскакувати усі книжки та викласти до реєстру. Тому надали п’ятирічний період, щоб ми змогли це зробити», — розповіла hr-спеціалістка Анна Канюченко.

Площа українських лісів збільшиться на 1 млн гектарів. Нова екопрограма розрахована на 10 років.

Стартувала державна екологічна програма — «Зелена країна». Заліснять 1 мільйон гектарів землі. Візьмуться за озеленення і на Дніпропетровщині. Планують висадити 2 мільйони рослин. Це біла акація, дуб та сосна. Обласні чиновники кажуть, за рік відновлять 358 гектарів лісу.

Нардепи пропонують скасувати перенесення робочих днів на свята. Законопроєкт розглянуть у раді.

Вихідних може стати менше. Нардепи хочуть скасувати перенесення робочих днів. Такий законопроєкт подали до Верховної Ради. Зараз, якщо свята припадають на суботу чи неділю — від роботи звільняють і у понеділок. Автори документа кажуть, традиція залишилася ще з радянських часів. Тоді як у більшості країн Європи та Сполучених Штатах такої практики немає.

У пояснювальній записці до законопроєкту написали:

«Надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами та назагал формує негативну репутацію бізнес потенціалу України у світі»

За тиждень в області «ковідні» кошти виплатили пів сотні медикам. Гроші отримали 1 970 лікарів.

На Дніпропетровщині продовжують надавати матеріальну допомогу лікарям, які інфікувалися коронавірусом на роботі. Гроші отримали майже 2 тисячі працівників. 50 — за минулий тиждень. Для страхових виплат треба звернутися до керівника лікарні та надати виписку про хворобу. Дані надішлють до обласної адміністрації.

«Кошти виплачуються відповідно до заяв, тому питань щодо забезпечення — воно відсутнє. Всі заяви які надходять протяг тижня – протягом тижня і розглядаються», — пояснила в. о. директора обласного департаменту охорони здоров'я Вікторія Кулик.

У парку ім. Лазаря Глоби відремонтують пішохідний міст. На це витратять 18 мільйонів гривень.

Нагадаємо, міст визнали аварійним ще у 2019 році. Тоді там впала кам’яна плита. Небезпечну ділянку огородили. На ній і досі кришиться паркан та падають цеглини. У мерії кажуть, реконструкцію почнуть цього року.

Реклама

Реклама