Дайджест новин: аеропорт, "мобільні" шахраї та заборона на продаж ліків

28 лютого, 18:39
Дайджест новин: аеропорт, "мобільні" шахраї та заборона на продаж ліків - фото 1

Головні новини тижня, що минає – в "Деталях. Коротко".

На сесії говорили про спортшколи та адміністрації районів

Більше сотні питань за 40 хвилин. У Дніпрі на цьому тижні пройшла сесія міської ради. Говорили про реорганізацію спортивних закладів. Вирішили приєднати шахово-шашковий клуб імені Уріха до 9-ї спортшколи. Так зроблять ще з шістьма закладами.

В результаті у Дніпрі замість 27-ми залишиться 21 спортшкола. Депутати обіцяють: тренерів не звільнять, тільки адмінперсонал. Також на сесії дали повноваження новоствореним адміністраціям районів. Тепер вони зможуть виділяти гроші на будівництво дитячих майданчиків, ремонт доріг, заміну старих комунікацій. Кошти будуть брати з міського бюджету.

На ЗНО зареєструвалися понад 13 тисяч абітурієнтів області

Понад 13,5 тисяч абітурієнтів Дніпропетровщини вже зареєструвалися на ЗНО. Вибирали до 5-ти дисциплін. Серед обов'язкових українська мова та література, математика, історія України або іноземна мова. Інші на вибір. Такі дані обласної адміністрації.

До першого тесту залишилося менше 100 днів. Школярі можуть готуватися онлайн.

"Основа підготовки це програма ЗНО з того чи іншого предмету, що розміщена на офіційному сайті тест-порталу. І виходячи з цієї програми треба підбирати найбільш зручні для себе матеріали для підготовки, посібники, курси", розповідає засновник онлайн-школи підготовки до ЗНО Ярослав Ярошенко.

У березні стартує будівництво посадкової смуги аеропорту

16 аеропортів побудують в Україні. Це підтвердив Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі, присвяченому розвитку інфраструктури. Говорили і про дніпровський аеродром.

Термінал в нашому аеропорту розпочне роботу наступного року. Обіцяють, він буде найсучаснішим в країні. Будівля буде екологічною та енергозберігаючою. Усередині розмістять бізнес-зали та зони дьюті-фрі. Про це розповів депутат обласної ради Олександр Бондаренко. І додав, за деякими критеріями наш аеропорт буде навіть кращим, ніж Бориспіль.

Будівництво посадкової смуги стартує вже в березні. На її зведення потрібно близько 3-х років.

Українці стають жертвами мобільних шахраїв

Все більше українців страждають від шахраїв. Тільки в минулому році на гачок аферистів попалися понад 400 осіб.

У постраждалих крадуть сім-карту, а потім беруть на неї позики. Схема працює так: ви отримуєте смс-ку від реального мобільного оператора. Зловмисники перехоплюють сигнал, щоб не дати потенційній жертві отямитись.

Потім знаходять потрібні дані і отримують доступ до кабінету в банках. Експерти радять відразу блокувати свої карти, дзвонити на гарячу лінію оператора і писати заяву в поліцію.

Втім, кращий спосіб захистити себе – прив'язати номер до паспорту.

В Україні хочуть заборонити продавати ліки дітям до 14 років

Дітям до 14 років не продаватимуть ліки. Такі законопроекти розглядає Верховна Рада. Депутати пропонують не відпускати їм будь-які медпрепарати. Якщо у фармацевтів виникають сумніви щодо віку, вони можуть попросити паспорт. Продавців, які порушать закон – штрафуватимуть.

Поділитися: