Дайджест новин: аеропорт, "мобільні" шахраї та заборона на продаж ліків

Головні новини тижня, що минає – в "Деталях. Коротко".
На сесії говорили про спортшколи та адміністрації районів
Більше сотні питань за 40 хвилин. У Дніпрі на цьому тижні пройшла сесія міської ради. Говорили про реорганізацію спортивних закладів. Вирішили приєднати шахово-шашковий клуб імені Уріха до 9-ї спортшколи. Так зроблять ще з шістьма закладами.
В результаті у Дніпрі замість 27-ми залишиться 21 спортшкола. Депутати обіцяють: тренерів не звільнять, тільки адмінперсонал. Також на сесії дали повноваження новоствореним адміністраціям районів. Тепер вони зможуть виділяти гроші на будівництво дитячих майданчиків, ремонт доріг, заміну старих комунікацій. Кошти будуть брати з міського бюджету.
На ЗНО зареєструвалися понад 13 тисяч абітурієнтів області
Понад 13,5 тисяч абітурієнтів Дніпропетровщини вже зареєструвалися на ЗНО. Вибирали до 5-ти дисциплін. Серед обов'язкових – українська мова та література, математика, історія України або іноземна мова. Інші – на вибір. Такі дані обласної адміністрації.
До першого тесту залишилося менше 100 днів. Школярі можуть готуватися онлайн.
У березні стартує будівництво посадкової смуги аеропорту
16 аеропортів побудують в Україні. Це підтвердив Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі, присвяченому розвитку інфраструктури. Говорили і про дніпровський аеродром.
Термінал в нашому аеропорту розпочне роботу наступного року. Обіцяють, він буде найсучаснішим в країні. Будівля буде екологічною та енергозберігаючою. Усередині розмістять бізнес-зали та зони дьюті-фрі. Про це розповів депутат обласної ради Олександр Бондаренко. І додав, за деякими критеріями наш аеропорт буде навіть кращим, ніж Бориспіль.
Будівництво посадкової смуги стартує вже в березні. На її зведення потрібно близько 3-х років.
Українці стають жертвами мобільних шахраїв
Все більше українців страждають від шахраїв. Тільки в минулому році на гачок аферистів попалися понад 400 осіб.
У постраждалих крадуть сім-карту, а потім беруть на неї позики. Схема працює так: ви отримуєте смс-ку від реального мобільного оператора. Зловмисники перехоплюють сигнал, щоб не дати потенційній жертві отямитись.
Потім знаходять потрібні дані і отримують доступ до кабінету в банках. Експерти радять відразу блокувати свої карти, дзвонити на гарячу лінію оператора і писати заяву в поліцію.
Втім, кращий спосіб захистити себе – прив'язати номер до паспорту.
В Україні хочуть заборонити продавати ліки дітям до 14 років
Дітям до 14 років не продаватимуть ліки. Такі законопроекти розглядає Верховна Рада. Депутати пропонують не відпускати їм будь-які медпрепарати. Якщо у фармацевтів виникають сумніви щодо віку, вони можуть попросити паспорт. Продавців, які порушать закон – штрафуватимуть.



