Дайджест головних новин регіону за тиждень в "Деталях. Коротко"

Дайджест головних новин регіону за тиждень в "Деталях. Коротко" - фото 1

Яким буде цьогорічний осінній призов? Як поспілкуватися зі священником через інтернет? Чи можна буде у додатку "Дія" розмитнити авто? Скільки грошей виділили на засоби реабілітації? Навіщо в торговельних центрах встановлять нові камери?

В Україні стартував осінній призов. З Дніпропетровщини до армії відправлять 1300 строковиків. Призовники — з усіх куточків області, сотня — з Дніпра. До війська не візьмуть чоловіків із важкими вадами здоров’я. Омине служба і тих, хто має двох та більше дітей, вагітну дружину або доглядає недієздатних батьків. Іншим — дорога в армію. Магістрам – на рік, усім іншим — на півтора. Призов триватиме з 5 жовтня до 22 грудня.

Поговорити зі священником тепер можна онлайн. Додаток "Моя церква" запрацював цього тижня. Православна церква України створила мобільний додаток з молитвами та чатом зі священником. Його вже можна завантажити на смартфон безкоштовно. У додатку є розділ про церковні свята, молитви та карта храмів. А ще — особистий кабінет. Там користувачі можуть поспілкуватися на теми духовного життя через онлайн-чат зі служителем.

"Зараз ми жимемо в інформаційну епоху, в епоху інтернету. І церква також тут має бути присутня. В чаті вам буде відповідати священник, реальний священник. Якщо є бажання звязатися та отримати відповідь від якогось конкретного священника — у контактах храму, де він служить, є його контактний телефон", — розповів протоієрей, священник ПЦУ Дмитро Поворотний.

 

Розмитнити авто тепер можна невиходячи з дому! Від зими це можна буде зробити через портал та застосунок "Дія". Таке рішення ухвалив уряд на черговому засІданні. За словами прем’єр-міністра, у додатку буде можливість і подати документи, і сплатити митний збір. Тестуватимуть нову функцію з 2 грудня.

Шість тисяч засобів для реабілітації. Таку допомогу на Дніпропетровщині отримали майже три тисячі жителів регіону. Серед них — військові з бойовими травмами та люди з інвалідністю. На це область виділила 45 мільйонів гривень.

"За рахунок державного бюджету можно отримати засоби реабілітації такі як палиця, ходунки, протези, меблі, засоби для дітей з інваліднюстю. Для цього людям необхідно звернутися до управління соцільного захисту населення, ЦНАПів та територіальних громад із заявою та документами", — розповіла начальниця відділу обласного Фонду соціального захисту інвалідів Тетяна Лятіна.

 

У торговельних центрах встановлять спеціальні камери, аби ловити порушників карантину. Про це заявив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін. За правилами, українці повинні носити маски у транспорті та громадських місцях. Це стосується і тих, хто вакцинувався. У МОЗі пообіцяли: пілотний проєкт з відеонагляду запустять восени.

Реклама

Читайте також: в Україні здорожчала гречка.

 

Реклама