Дайджест головних новин цього тижня

21 лютого, 18:03
Дайджест головних новин цього тижня - фото 1

Тиждень, що минає, — у “Деталях. Коротко”.

У Дніпрі цього тижня вшанували героїв: загиблих захисників Дебальцевого від російської навали у лютому 2015-го і Небесну Сотню, яка віддала свої життя у боротьбі з режимом Януковича в лютому 2014 року.

Дайджест головних новин цього тижня - фото 157464

Дніпропетровська ОДА

Дайджест головних новин цього тижня - фото 157465

Дніпропетровська ОДА


Також у Дніпрі зібралися відкривати друге відділення Центру підтримки дітей та сімей. Там допомагатимуть жінкам, які страждають від домашнього насильства. На відділення виділили 500 тисяч гривень із міського бюджету і залучили 250 тисяч гривень гранту. У центрі буде педагогічний кабінет, приймальня, дві спальні кімнати, кухня з їдальнею і ванна. Там зможуть одночасно жити 10 жінок. Кожна матиме змогу отримувати консультації психолога та юриста.

«Це відділення, скажімо так, влаштувати тих жінок, які потребують безпечного місця для того, щоб на деякий час сховатися від насильника, кривдника», — пояснила начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.

 


Стало відомо, що вже навесні має укріпитися національна валюта. Нині курс стабільний, — кажуть експерти. Щодня цифра коливається лише на 7–8 копійок. Прогнозують: така тенденція збережеться до посівної — тоді очікують додаткових інвестицій із закордону. Адже нині українська продукція має попит.

«Сильного коливання не буде. Тобто не буде зміцнення до двадцяти п'яти. Якихось обвалів до 30–35 гривень за долар теж не повинно бути. Робимо поправку на політичні ризики. Якщо навесні буде загострення якогось політичного протистояння — інтерес інвесторів до України буде знижений», — сказав економічний експерт Володимир Косюга.

 


У закладах Кривого Рогу запрацювала електронна система моніторингу. Відтак батьки можуть стежити, чи відвідує їхня дитина навчальний заклад. Для цього малечі треба лише прикласти “Карту криворіжця” до спеціального датчика, і на телефон батьків надійде повідомлення. Такою системою наразі оснащені всі школи Кривого Рогу.

«Це дуже зручно, тому що є багато дітей, які можутьдорогою до школи не дійти, або піти кудись не туди. А батьки про це не знають. Я не проти, аби моя мама знала, о котрій годині я приходжу до школи, а о котрій іду», — поділилася школярка з Кривого Рогу Ірина Лівак.

 


А у Ботанічному саду ДНУ ім. О. Гончара у Дніпрі зацвіли екзотичні квіти: кінська зірка, кавалерійська зоря та барбадоська лілія. Рослини із Південної Америки є родичами звичних для нас пролісків і нарцисів. Виставкою можна помилуватися найближчі два тижні, вхід безкоштовний.

 

Поділитися: