Дайджест: головні події Дніпра за тиждень

Дайджест: головні події Дніпра за тиждень - фото 1

"Деталі. Коротко" підготували головні новини міста та регіону.

У Дніпрі ремонтуватимуть Центральний міст. Знову. На це готові дати третину мільярда. А за сміття, що кинули повз урни, тепер доведеться платити. Скільки? Та кому? Ці та інші новини тижня підсумував Євген Коптєв у "Деталях. Коротко".

Польща чекає на заробітчан з України. Медикам пропунують до 13 000 злотих — це 78 000 гривень на місяць. Роботодавці готові допомогти з житлом і дати час на вивчення мови. У пріоритеті — водії, зварювальники й сімейні лікарі. Наприклад, у районну лікарню міста Могільно потрібен медик. Пропонують восьмигодинний робочий день, два вихідні на тиждень і 78 тисяч гривень на місяць. Основна вимога — рік досвіду на аналогічній посаді в Україні.

У 2022 році медикам і вчителям піднімуть зарплати. На 200 гривень. Зростуть і видатки на утримання СБУ, ГПУ та НАБУ. А от на МВС — трохи скоротять.

Українським пенсіонерам підвищать мінімальні виплати до 2093 гривень. Це зазначено у проєкті держбюжету на 2022 рік. прописали і зростання пенсії. Тобто мінімальна збільшиться на 159 гривень, а максимальна — на 1590. Перше підвищення буде у липні, наступне — у грудні. Та поки що, за офіційними даними, більшість українських пенсіонерів не отримують і 3000 гривень.

У Дніпрі знову хочуть взятися за центральну переправу. Гучна новина з’явилася напередодні в інтернет-ЗМІ. Тендер на капремонт опор уже оголосив міський департамент будівництва. Й планують витратити третину мільярда гривень, а роботи проведуть у 2022 році.

У Дніпрі штрафуватимуть за викинутий у недозволеному місці непотріб. Протоколи порушникам виписуватиме комунальне підприємство. На яку суму — вирішить комісія. Максимальний штраф за таке правопорушення в Україні — 1700 гривень.

«Їх будуть штрафувати працівники КП "Екополіс". Такі повноваження їм надала сесія міськради, вони будуть складати протоколи та передавати документи адміністративній комісії, а потім адмінкомісія вирішуватиме розмір адмінпокарання», — говорить міський голова Дніпра Борис Філатов.

Таким наша команда запам'ятала тиждень, що минає. Якщо маєте, чим поділитися, пишіть нам у соцмережах або телефонуйте на "гарячу лінію". Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у щоденних випусках "Деталей".

Реклама

Раніше ми писали про те, що ситуація з коронавірусом погіршується в усьому світі.

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама