COVID-щеплення зробили більш ніж 95% медиків та близько 97% освітян Дніпропетровщини

COVID-щеплення зробили більш ніж 95% медиків та близько 97% освітян Дніпропетровщини - фото 1

У Дніпропетровській області зробили майже 2 млн 400 тис. щеплень від коронавірусу. Серед найактивніших – медики та освітяни. Рівень вакцинації працівників цих сфер перевищує 95%.

«Наші медики – на передовій боротьби з пандемією. Освітяни ж щодня спілкуються з великою кількістю людей. Обидві категорії – в зоні підвищеного ризику. Тому вакцинація для них вкрай необхідна. Й ті, й інші демонструють гарні показники вакцинації – понад 95%. Це приклад для всіх», – розповіла в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Кулик.

Станом на ранок 9 грудня, у регіоні вакцинували понад 49 тис. медиків та майже 95,5 тис. освітян. В цілому у регіоні COVID-щеплення зробили більш ніж 49% дорослих.

Пройти процедуру можна в будь-якому з понад 30 центрів масової вакцинації, більш ніж 200 амбулаторних пунктів. Працюють і 120 мобільних бригад.

Раніше ми писали про те, що у Дніпропетровській області за добу COVID-19 діагностували у 471 особи, а в Україні — у 12 376 осіб.

Також нагадаємо, що Дніпро та область вийшли з "червоної зони", але напередодні в Україні посили карантинні умови. Так,

жителі міст, що знаходяться у "жовтій" зоні, можуть відвідувати ТРЦ, кінотеатри, заклади харчування, спортзали та інші масові місця тільки з сертифікатом вакцинації ("жовтий" або "зелений") або сертифікатом про одужання, або з негативним ПЛР- тестом. Але працюватимуть тільки ті заклади та установи, де всі співробітники мають хоча б одну дозу вакцинації або ж негативний ПЛР-тест.

Крім того, всі заклади повинні перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів. Без COVID-сертифіката будуть впускати лише у продовольчі магазини, аптеки та ветаптеки, АЗС, банки.

Що ж до регіонів, які у "червоній" зоні, — тепер необхідний сертифікат про повний курс вакцинації ("зелений", або міжнародне свідоцтво про вакцинацію). Або негативний ПЛР-тест, або свідоцтво про одужання від коронавірусної інфекції.

Та й сам термін дії "жовтого" сертифіката скоротили з 120 до 30 днів.

Реклама

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама