Цього тижня на Дніпропетровщині — чи не щодня антирекорди із захворюваності на Covid-19

22 листопада, 19:38
Цього тижня на Дніпропетровщині — чи не щодня  антирекорди із захворюваності на Covid-19 - фото 1

Більше тисячі хворих за добу. Цього тижня на Дніпропетровщині — чи не щодня антирекорди із захворюваності на Covid-19. Статистика зростає також і по всій Україні.

У Кабміні почали навіть говорити про повний локдаун, якщо кількість позитивних тестів перевалить за 20 тисяч. Відтак ті обмеження, які зараз введені виключно на вихідних, поширяться і на будні. Триватиме такий карантин щонайменше кілька тижнів.

Зараз в Україні щодня фіксують від 12 000 до 15 000 хворих. Антирекорд цього тижня зафіксували і на Дніпропетровщині — уперше більш ніж тисяча випадків. При цьому 90 відсотків інфікованих лікуються вдома, — кажуть у МОЗ. Пацієнтам повинні регулярно телефонувати сімейні медики. Якщо вони підозрюють, що хворий порушує самоізоляцію — мають доповідати правоохоронцям.

«Лікувально-профілактичний заклад також має право інформувати поліцію, і може інформувати нас, прохати щоб ми проінформували поліцію. Дія йде з двох боків, головна задача — щоб людина дотримувалася режиму. Щоб не було поширення інфекції», — говорить завідувачка відділення особливого небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру Галина Шамичкова.

 

Щоби стримати поширення інфекції, влада посилила контроль за дотриманням карантинних правил. Штрафуватимуть за перебування у громадських будівлях і транспорті без маски або якщо вона не прикриває рот і ніс.

Викласти доведеться від ста сімдесяти до двохсот п’ятдесяти п’яти гривень. Зміни до закону цього тижня підписав Президент.

«Я хочу звернутися до всіх громадян України, які, незважаючи на страшні щоденні цифри, або взагалі не носять маски, або роблять це для галочки. Маска на вашому обличчі — це безпека інших людей. Депутатів це також стосується», — заявив Президент країни Володимир Зеленський.

Ба більше, із минулого тижня ввели карантин вихідного дня. Зачинені магазини, салони краси та ресторани — так жила Україна попередньої суботи і неділі. Якщо ріст захворюваності не стабілізується, а лікарні будуть заповнені на 100 відсотків — уведуть повний локдаун, — повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Тож повернемося до тих самих березневих карантинних обмежень. Статися це може у середині грудня, — кажуть в уряді.

«За даними аналітиків Ради національної безпеки та оборони, позначку в 20 000 тисяч захворівлих щодня ми можемо перетнути за три тижні. Якщо не вживати заходів, то вже за місяць у нас можуть закінчитися ліжко-місця. Це при тому що за останній місяць ми їх збільшили удвічі. І тоді шлях буде тільки один — це жорсткий карантин аж до повного локдауну», — заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Тим часом у Кривому Розі підтримають сорок тисяч підприємців, які збиткують через карантинні обмеження. Там ФОПи звільняють від податків. Таке рішення депутати ухвалили на позачерговій сесії міськради. Із 1 до 30 листопада не треба платити за оренду землі, податок на нерухомість та єдиний соціальний внесок. Також до кінця місяця заборонені перевірки міської інспекції з питань праці. Послаблення торкнуться кафе, ресторанів, магазинів, клубів та спортзалів.

«Пропонується встановити нульові ставки на місцеві податки. Розрахунковий обсяг підтримки для суб’єктів господарювання, вказаних у проєкті рішення складатиме 10 млн грн», — говорить начальниця міського управління розвитку підприємництва Ірина Рижкова.

Як довго триватиме локданун вихідного дня та карантин загалом — поки казати не беруться. Та заспокоює одне — у МОЗі заговорили про першу поставку вакцин до України. Її планують наступного року. От тільки у разі, якщо антидот буде офіційно зареєстрований. Наразі ще жодний препарат світових фармацевтичних компаній не пройшов третього етапу клінічних випробувань.

«Для нас дуже важлива реєстрація, щоб ми вже могли замовляти цю вакцину. Питання стоїть на такому мєга контролі у держави, щоб ми могли отримувати з максимально різних джерел цю вакцину. Від Ковакс ми повинні отримати до 8 млн доз різними траншами відразу, як вона буде зареєстрована», — говорить міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

І це лише від одного виробника. Загалом планують завезти 16 мільйонів доз. Для цього в бюджеті на 2021 рік уже закладені гроші. Саме щеплення робитимуть два рази. Одна вакцинація коштуватиме близько двохсот гривень.

Поділитися: