Ціни на великодні продукти підскочили майже наполовину

25 квітня, 19:07
Ціни на великодні продукти підскочили майже наполовину - фото 1

Цього року Великдень для українців буде дорожчим. Ціни на продукти в Україні підскочили майже наполовину. Скільки викладемо на святковий стіл цього разу — дізнавалися кореспонденти програми "Деталі. Підсумки".

Уже за тиждень віряни святкуватимуть Великдень. Люди підуть до церкви аби освятити свої пасхальні кошики. Та от цього разу це стане нам у копієчку, адже за рік продукти здорожчали майже на 30 відсотків.

Спечена маленька паска затягне на 90 гривень, а велика — на 120, кажуть у дніпровських кафе та ресторанах. І хоча ціни за рік виросли, продавці сподіваються продати більше товару, ніж минулоріч.

«Ми розраховуємо накормити більше, ніж торік, оскільки тоді був карантин, і ми працювали лише на передзамовлення, та не мали змоги продавати паски звичайним перехожим», – розповідає керівник закладу Василь Михнюк.

На ринку — ситуація схожа. Ціни трохи підскочили, але покупці мало що беруть до свята.

Весь набір напередодні свята українцям обійдеться у два рази дорожче, підрахували в Національному науковому центрі "Інституту аграрної економіки". Цього року він коштує 963 гривні, а торік — 801 гривню.

Після свят ціни навряд чи знизяться, кажуть економісти, адже минулоріч в Україні був поганий урожай. Від цього різко підскочили в ціні корми для худоби, що вплинуло на вартість яєць та м’яса.

Джерело: Програма "Деталі"
Поділитися: