Ціни на електроенергію для нас із вами не виростуть

14.05.2020, 18:31
Ціни на електроенергію для нас із вами не виростуть - фото 1

Принаймні до кінця цього року, тариф на електроенергію для населення не зміниться. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Через теплу зиму та коронакризу країна споживає енергії на 9% менше, ніж раніше. Щоб підлаштувати енергетику під нові умови, уряд оновив план роботи електростанцій. Та його не вподобали окремі бізнес-структури. Чому перегляд енергобалансу так не влаштовує власників трубопрокатних і феросплавних підприємств та на що вони наражають нас із вами заради дешевої енергії?

Третій тиждень країна живе з новим енергетичним балансом. Це коли атомні, теплові, гідро- та “зелені” станції разом постачають саме стільки, скільки споживає країна. Без надлишків. Нині країні потрібно менше енергїї — ми менше споживаємо. Фінансову кризу посилила коронакриза. Саме час було переглянути плани роботи енергетиків, щоб урятувати галузь.

«Коли розпочався карантин, коли розпочалося скорочення споживання електроенергії, коли вийшли в режим простою теплоелектростанції і вугільні підприємства, атомні станції почали маневрувати, а цього робити не можна, бо це веде до ризиків, ризиків перш за все технологічних аварій», — каже енергетичний експерт Юрій Корольчук.


Та можливі аварії на атомних станціях, схоже, взагалі не бентежать окремі бізнес-групи. Вони хочуть якомога більше дешевої атомної енергії, тому новий, збалансований план роботи електростанцій вони що є сили критикують. Промислова компанія “Інтерпайп” на своєму сайті зробила вже кілька заяв:

— Ситуація, що склалася на українському енергетичному ринку, суперечить здоровому ґлузду. Щотижня ми фіксуємо зростання цін на е/е. В останні дні квітня тарифи виросли на рекордні 38%. Ми будемо змушені скорочувати людей і закривати цехи.


Ці слова прокоментував голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков:

— Це вже друга заява “Інтерпайпу” — це цілком маніпуляція. Вони маніпулюють цифрами, джерелами. За останні місяці, навпаки, ціна на електроенергію для промислових підприємств, вона знижується.


У квітні електростанції продавали промисловцям кіловати навіть собі у збиток. Та підприємства, яким для роботи потрібно дуже багато енергії, хочуть ще дешевше купувати і вимагають цього від держави.

«В “Інтерпайпі” чомусь вважають, що вони можуть рекомендувати державі, казати: "Увімкніть, будь-ласка, атомні електростанції, бо там дешева електроенергія, ми її купимо, продамо свій товар на ринку по дешевшій ціні і заробимо собі гроші". А те що держава, буде зазнавати збитків, не те що можливих, а реальних…», — скаржиться енергетичний експерт Юрій Корольчук.


Заради дешевої енергії, деякі бізнес-групи готові навіть державні компанії змусити працювати у збиток.

«Є така державна компанія “Центренерго”. Собівартість кіловата виходить 1,92. Коломойський у них купляє за 1,10, за 1,20. Тому що він установив негласний контроль, як Кабінет Міністрів не може його від цієї кормушки відірвати», — сказав політик Геннадій Москаль.


Про апетити бізнесу в уряді знають і вже розставили свої пріоритети.

«Критичним лишається питання стабілізації і фіксації цін для населення цього року, про що я вже казав і що уряд гарантує. А також зниження цін для наших промислових виробників», — заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.


Але якщо вартість енергії для промисловості таки знизять, то за чий рахунок? На це Кабмін відповіді ще не дав. Під ударом може опинитися “зелена” енергетика. Адже ще одне давнє бажання промисловців — купувати її за копійки. Якщо тариф на неї знизять їм на користь — “зелені” кіловати в Україні взагалі можуть щезнути.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: