Чорнобильська "Дуга" потрапила до Держреєстру нерухомих пам'яток України

Чорнобильська "Дуга" потрапила до Держреєстру нерухомих пам'яток України - фото 1

Рішення про внесення "Дуги" в Держреєстр збільшує шанси потрапити Чорнобильській зоні до списку ЮНЕСКО.

Радіолокаційна станція "Дуга", яка знаходиться в Чорнобильській зоні, потрапила до Держреєстру нерухомих пам'яток України. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Так, рішення про внесення "Дуги" до Держреєстру підтримали на засіданні Кабінету Міністрів. Тепер радіолокаційна станція застрахована від можливого руйнування: за нею будуть стежити та в разі необхідності — ремонтувати.

Реклама

«На жаль, з часом об'єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються. Якщо не вживати ніяких заходів — зона з роками буде спустошуватися. Хоча сама "Дуга" і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об'єкт є однією з візитних карток Зони і її символом», — зазначив Олександр Ткаченко.

Він також підкреслив, що рішення про внесення "Дуги" в Держреєстр збільшує шанси потрапити Чорнобильській зоні до списку ЮНЕСКО.

Зазначимо, що радіолокаційна станція "Дуга" використовувалася для системи раннього виявлення пусків міжконтинентальних балістичних ракет. Однак після аварії на Чорнобильській електростанції в 1986 році вона була виведена з експлуатації.

Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження зафіксували перевищення радіаційного фону.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама