Чому українці все частіше відмовляються від м'яса і стають вегетаріанцями?

Чому українці все частіше відмовляються від м'яса і стають вегетаріанцями? - фото 1

Психологи кажуть: відмова від м’яса здатна змінити психіку людини. На перетравлення яловичини чи курятини організм витрачає багато енергії. А це безпосередньо впливає на настрій.

Салати та смузі замість курятини, свинини і яловичини. 1-го жовтня світ відзначає День вегетаріанства. "Деталі" розбиралися, чому українці відмовляються від м’яса? Чи не шкодить це здоров’ю? Та як смачно і корисно харчуватися без звичних котлет та стейків?

Аліна замовляє вегетаріанський бургер. М'ясо, молоко, яйця і рибу не їсть уже більш ніж три роки. Віддає перевагу горіхам, овочам та крупам. Каже: після відмови від тваринних продуктів нормалізувався тиск, покращився сон і самопочуття. На м'ясо навіть не тягне.

«Ось я зараз дивлюся на м'ясо. По-перше, це неапетитно виглядає. Ніби це все гарно оформлено. Раніше б я захоплювалася — яка гарна страва. А зараз дивлюся, як на шматок трупа. І все», — ділиться вегетаріанка Аліна Рубець.

Дійсно, відмова від тваринних продуктів знижує тиск, рівень холестерину і допомагає позбавитися зайвої ваги, — кажуть лікарі. А ще це гарна заміна ботоксу та профілактика онкологічних хвороб. Протипоказань до вегетаріанства немає. Проте переходити радять поступово.

«Потрібно перед тим, як стати вегетаріанцем, обов'язково здати аналіз крові, хоча б. І подивитися, чи все добре з рівнем гемоглобіну. Взагалі існує піраміда вегетаріанства. Основа цієї піраміди — це цільнозернові крупи, рис нешліфований. І ці продукти потрібно вживати щодня на сніданок, обід і вечерю. Потім ідуть бобові і горіхи. Це теж джерело тваринного білка. І потім уже фрукти», — пояснює гастроентерологиня Олена Агафонова.

Психологи кажуть: відмова від м’яса здатна змінити психіку людини. На перетравлення яловичини чи курятини організм витрачає багато енергії. А це безпосередньо впливає на настрій.

«І дійсно було підтверджено, наскільки кишечник впливає на стан психіки. Тому, звичайно, відмова від м'яса позитивно впливає. Багато чого, насправді, може штовхати людину на відмову від м'яса. Це може бути як модне віяння, так і турбота про своє здоров'я, про себе. Інтерес взагалі спробувати або як виклик собі», — ділиться психологиня Леся Пінчук.

Голодувати без м’яса, риби чи сиру не доведеться. Окрім салатів та смузі, на просторах інтернету можна знайти сотні смачних рецептів. Від фрикадельок та омлету з тофу до соєвих шашликів і лазаньї зі шпинату.

Вегетаріанство популярне і серед світових зірок. Свого часу повністю від м’яса відмовилися Бред Піт, Наталі Портман, Леонардо Ді Капріо, а серед українських селебриті — Марув, Джері Хейл та Сашко Положинський.

Реклама