Чому могила Олександра Поля вважалась втраченою?

29 травня, 12:01
Чому могила Олександра Поля вважалась втраченою? - фото 1

Виявилося, що все через помилку у координатах поховання.

Правильне місце вказало фото з Національного архіву США.
Як блогер та мер Дніпра об’єднали сили та почали пошуки зруйнованої церкви?
Кореспондент 34 телеканалу продовжує цикл сюжетів про видатного жителя нашого міста — Олександра Миколайовича Поля.

Це Артем Костюк, блогер та дослідник історії Дніпра. Саме він cтворив сайт, на якому можна побачити місто у різні роки. Минулого року в Національному архіві США він знайшов фотознімки з німецького літака. Одразу впізнав рідний край і купив 30 фото.

«Уже коли почав прив'язувати, почав синхронізувати супутниковий знімок — я побачив, що мені видало помилку саме в тому місці, де квадрат в районі церкви і меморіалів Севастопольцям. Я зрозумів, що це не одна і та ж точка», — розповідає дослідник історії міста Артем Костюк.


9 червня 1944 року — саме цього дня німецькі військові й зробили те фото. На ньому чітко видно Лазаревську церкву, де похований Поль. І вона знаходиться не на місці майбутнього кургану, а лівіше. Після поєднання з фото 2018 року, Артем побачив різницю. Він зв’язався із мером Дніпра та показав свої результати. Виявилося, що руїни церкви знаходяться не під курганом, як усі думали, а лівіше. Для Бориса Філатова віднайдення могили Поля стало місією. Каже: якщо вдасться все, то це буде мати світовий масштаб.

«З першого дня каденції я говорив, що докладу всіх зусиль для того, щоб знайти могилу Олександра Поля. Тому що ми йому зобов'язані всім», — ділиться міський голова Дніпра.


Коли зрозуміли, де треба шукати, дніпровські археологи провели розвідувальні роботи. І далі стартували розкопки. Міський голова каже, що було приємно побачити, що його вчителі та наставники беруть у цьому участь.

«Ми зробили серйозний якісний прорив. Ми вже розуміємо, де конкретно був похований Олександр Поль. Або де він похований зараз. Тобто це не піддається жодним сумнівам», — сказав Борис Філатов.


Якщо останки Олександра Поля все ж знайдуть, підтвердити, що це саме він можна буде двома способами, — каже мер.

«Припущення, що у Поля була специфічна форма черепа — це можна візуально визначити. У нас, в принципі, є ще й друга можливість — ми можемо провести ДНК-експертизу, ми знайшли по жіночій лінії його родичів», — пояснює міський голова Дніпра Б. Філатов.


Навіть якщо могила не буде знайдена — на фундаменті Лазаревської церкви зроблять пантеон почесних жителів Дніпра.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: