Чим відрізняються вакцини від коронавірусу: що кажуть лікарі

Чим відрізняються вакцини від коронавірусу: що кажуть лікарі - фото 1

У чому полягає відмінність, так з чого складаються вакцини від коронавірусу — розказали лікарі.

На початку 2021 року в Україну привезли перші дози вакцини AstraZeneka. З того часу до списку вакцин додалися розробки ще декількох іноземних фармацептичних компаній. Наразі на Дніпропетровщині є три вакцини. Чим вони відрізняються один від одного — розказали лікарі.

Перша – AstraZeneca. Векторна вакцина. Згідно зі словами науковців, вони помістили в інший вірус шматочок коронавірусу. А далі він потрапляє в організм і одразу починає поширювати про себе інформацію. Тоді його діяльність помітить імунна система і вона повинна створити відповідну реакцію, якщо зустріч із ним трапиться знову.

Так само працює і вакцина CoronaVac. От тільки вона інактивована. Простіше кажучи, вірус потрапляє в організм — мертвим. Але в такому вигляді властивостей збудника він не втрачає.

А от розробники Comirnaty Pfizer, так само як і Модерни, пішли іншим шляхом. Він полягає у тому, що антидот виготовлено на основі РНК — рибонуклеїнової кислоти, яка вміє імітувати білок коронавірусу, кажуть розробники.

«У основного білка, який знаходиться у вірусі, вони викликають до нього утворення антитіл. Тобто коли робиться укол, цей матеріал потрапляє в організм. І організм починає виробляти антитіла», — каже професорка кафедри інфекційних захворювань ДДМУ Людмила Шостакович-Корецька.

Відмітимо, що до складу зазначенних вакцин входять досить незвичні компоненти. А саме до складу AstraZeneca (сторінка 17) входять спайк білки (кодуючий спайковий гліко-протеїн), рекомбінантний аденовірус шимпанзе. Сама вакцина виготовлена у 293 клітинах генетично модифікованих нирок ембріона людини (НЕК, абортовані плоди). Що ж стосується Pfizer, то до її складу (сторінка 2) входить одноланцюгова матрична РНК, отримана з частин ДНК, який кодує шиповий білок вірусу, яка напряму взаємодіє з ДНК людини. Відзначимо, що більш детальну інформацію про вакцини від коронавірусу та інші лікарськи засоби можна на сайті Державного рєєстру лікарських засобів України.

Раніше ми писали про те, що у неделю, 24 жовтня, від коронавірусу одужали 4598 чоловік.

Реклама

 

Реклама