Чим небезпечна зимова риболовля: правила поводження на льоду

У Дніпрі, на Перемозі, відбувся рейд по зимовій риболовлі. Співробітники ДСНС перевірили, чи дотримуються рибалки правил безпеки.

Ставлять намети на середині річки, бурять купу лунок та ще й сідають докупи. Так себе поводять любителі зимової риболовлі. Рятувальники ж застерігають: можна запросто піти на дно разом з уловом. А що у відповідь говорять самі рибалки? І чи безпечно зараз виходити на лід? Журналісти "Деталей" перевірили кригу і вже готові розповісти.

Пляж на Перемозі — одне з найулюбленіших місць у рибалок. Особливо взимку. І улов під час морозів кращий, діляться досвідчені вудкарі. У будній день тут рибалить близько сотні людей по обидва боки водойми.

«Здавалося, крига — темна і йдеш, наче звичайною стежкою. Але коли розумієш, що під тобою глибина і крижана вода, і от тут вже стає страшно», — розказує журналіст "Деталей" Андрій Замковий.

Та п’ять метрів під ногами, певно, не лякають тих, хто рибалить буквально на середині річки. Від берега люди настільки далеко, що навіть рятувальники йти до них не ризикнули.

«Це є великим ризиком і для нашого життя, якби ми пішли, і це є ризиком і для їхнього життя», — зазначає речниця ГУ ДСНС в області Євгенія Дудка.

На іншому боці вудкарі сидять на відстані один від одного, аби не навантажувати навіть товсту кригу.

Віктор Васильович рибалить понад 30 років. За цю зиму на кригу виходить уже вчетверте. Каже: хотів би частіше, але...

«Бабуся не пускає. Саме небезпечне і страшне — це захід і вихід на кригу. А так можна сидіти, ловити, не боятися», — розказує рибалка Віктор Федоров.

Вудкарі кажуть: на лід виходять передусім заради задоволення. Та про безпеку стараються не забувати. Спочатку перевіряють кригу на міцність.

«Кожен рибалка має знати, як заходити. Взяв пішню, за раз, якщо пробив лід — все, не йди. За один раз я пробиваю сантиметра 4-5. А якщо сильніше вдарити, то можна й більше», — каже рибалка Микола Буряк.

А рятувальники додають: якщо вже вийшли на лід — не робіть забагато лунок і не відходьте далеко від берега.

«Надзвичайники рекомендують і наполягають на тому, щоб зимові рибалки не виходили занадто далеко від берега. Це має бути не більше 500 метрів. Ми можемо тільки порекомендувати. Ми можемо до рибалок тільки звернутися з проханнями, з рекомендаціями, що це загрожує життю, що це є неправильним», — наголошує речниця ГУ ДСНС в області Євгенія Дудка.

Смертельних випадків із рибалками від початку зими не траплялося, кажуть у ДСНС. Але рятувати їх доводиться регулярно. Лише за цей тиждень з тонкої криги надзвичайники зняли трьох людей.

Раніше ми писали про те, що у Павлограді врятували підлітка, який застряг на дереві.

Реклама

Андрій Замковий
Андрій Замковий Редактор Випускник журфаку ДНУ ім. Олеся Гончара. В ЗМІ працюю вже більше п’яти років. Починав із газетних публікацій, потім був редактором сайту новин. Із березня 2020-го — кореспондент “Деталей”. Люблю знімати сюжети про спорт, автомобілі та цікавих людей.

Реклама