Чи зможуть пожежники вчасно дістатися місця пожежі?

Вони приїжджають на пожежу за лічені хвилини, а потім не можуть дістатися будинку. Все через припарковані автівки у дворах.

Минулого тижня рятувальники не встигли відразу загасити легковики, що спалахнули на вулиці Мономаха. Тож провели експеримент — проїхалися середмістям, і спробували заїхати у двори. Із ними вирушили й журналісти “Деталей”, щоб побачити все на власні очі.

Не всі водії пропускають рятувальників, чимало доводиться стояти на світлофорах. І от тільки за 8 хвилин вдалося дістатися до першої імпровізованої пожежі — це двір на вулиці Старокозацькій.

Протиснутися між автівками з першого разу не виходить. Тож водієві допомагає орієнтуватися один з рятувальників. Та все марно: на вулиці Старокозацькій автомобілі припарковані так щільно, що пожежна машина не змогла проїхати.

Відтак — надзвичайники вручну розкладають рукав і тягнуть його через увесь двір.

«Це втрачений час, декілька секунд — і людина в пожежі може бути не врятована. Незважаючи на те, що це значно довше, ми все одно тягнемо лінії і подаємо гасячі речовини до осередку пожежі», — коментує начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС в області Олег Кушнірук.

Схожа ситуація й у подвір’ї на вулиці Воскресенській. Просто навпроти пологового. Тут не припаркувалися хіба що посеред дороги. Місцеві кажуть: машини ставлять і щасливі батьки, і мешканці будинків, і навіть працівники сусідніх офісів.

Маневруючи між рядами автівок, цистерна з водою може проїхати у двір. На відміну від машини з драбиною. У неї трохи більші габарити, пояснюють рятувальники. Тож добратися до верхніх вікон будинку надзвичайники не зможуть.

«Також автомобілі на тротуарах і проїжджій частині запарковані на гідрантах, є у нас підземні і накриті люками, на ці люки вони не мають права паркуватися, від цього теж залежить чиєсь життя», — зазначає начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС в області Олег Кушнірук.

Приблизно у половині дворів є проблеми з проїздом, кажуть рятувальники. І якщо вдень найбільш завантажений центр, то ввечері автомобілісти повертаються додому. Відтак — щільно паркуються вже у своїх районах.

Реклама

Софія Москаленко
Софія Москаленко Кореспондентка. Досвід роботи: понад 4 роки на сайтах та телеканалах міста. Улюблені теми: найцікавіше працювати на місці подій, волію знімати історії людей та передавати їх емоції у сюжеті.

Реклама