Чи є у Кривому Розі дефіцит вакцини?

26 жовтня, 22:00
Актуально

Карантинні заходи ввели, а вакциною не забезпечили? У соцмережах криворіжці почали скаржитись на великі черги та дефіцит вакцин у пунктах щеплень. Загалом, по місту працює 23 стаціонарних центра та 14 мобільних бригад. Чи дійсно є дефіцит вакцини в місті? Розкаже Валерія Заярна.

Десята ранку. В амбулаторії №1 перед дверима кабінету щеплень зібралося з пів сотні людей. Серед них і Віра Семенівна. Пенсіонерка прийшла зробити перше щеплення, бо не хоче перехворіти ще раз. Жінка каже, попередньо за імунізацію не домовлялася. Робитиме в порядку живої черги. Проблем із вакциною не було. Утім, згадує, ще тиждень тому її сину довелося чекати, поки довезуть препарат.

«Хочемо жити — треба вакцинуватись. Бо я в березні захворіла: оглухла, осліпла, а зараз боюся повтору, тому й прийшла. Якби не було вакцини, оголосили б. Адже зазвичай так і роблять. Мій син вакцинувався, так він чекав дві години, бо чекав поки що наступна партія вакцини приїде», — каже відвідувачка лікарні Віра Семенівна.

У центрі за добу імунізують близько трьохсот людей. Однак завідувачка медзакладу додає, у перші дні «червоної зони» доходило до шестисот охочих прищепитися. Через це, мовляв, і вийшов невеликий дефіцит.

«На даний момент усі охочі можуть провакцинуватись вакцинами файзер, коронавак та астразенека. Пацієнт сам обирає ту вакцину, яку хоче. Дефіциту з вакциною немає, єдине були перебої з поставками, тому що ми не розраховували. Бо влітку у нас такого ожиотажу не було», — розказує завідувачка Амбулаторії №1 Дар'я Слюсар.

А ось у пункті вакцинації в торговому центрі охочих отримати першу чи другу дозу приймають лише за талончиком. Під час реєстрації пропонують будь-який препарат на ваш розсуд. Валентина прийшла до торгового центру разом із чоловіком. Обоє імунізуються вперше. Хочуть на новорічні свята полетіти до дітей за кордон.

«Усім потрібно провакцинуватися, щоб не було захворюваності, щоб вилікуватись та пережити цю хворобу в Україні. Ніколи такого не було. Ми ось сьогодні сюди талончик раніше взяли та прийшли провакцинуватися», — каже Валентина Яценко.

Щодня тут імунізують до ста п’ятдесяти людей. При собі потрібно мати лише паспорт та ідентифікаційний код.

«Якщо це люди первинні, то вони йдуть талоном, якщо це ревакцинація, то вони йдуть без талонів, просто живої черги. У нас є Файзер, Коронавак та Астразенека. Дефіциту вакцини ми ніколи не мали», — розказує терапевтка Центру первинної медико-санітарної допомоги №7 Олена Ковальова.

У Кривому Розі працюють 23 стаціонарні центри та 14-ть мобільних. У мерії запевняють, про нестачу препаратів не йдеться.

«На сьогодні проблем з вакциною в нашому місті немає. Більше 23 тисяч вакцини Файзер, 2 500 доз Астразенеки та більше 16 тис Короновака. Тому всі мешканці, які мають бажання вакцинуватися вони будуть вакциновані незалежно від того, де вони мешкають», — каже начальник міського Управління охорони здоров'я Костянтин Мурашко.

Загалом із початку пандемії провакциновано більш ніж двісті тисяч криворіжців. За останню добу щеплення отримали понад тисяча жителів.

Раніше ми писали про те, що 24 жовтня від коронавірусної інфекції в Україні вилікувалися майже 10 тисяч осіб (9783).

Реклама

 

 

Реклама