Чи є попит на машини під час карантину?

07.05.2020, 16:34
Чи є попит на машини під час карантину? - фото 1

Та з якими проблемами може зіткнутися новоспечений власник.

З’ясовував кореспондент 34 телеканалу.

Придбати машину в карантин майже задарма сподівається Владислав. Спостерігаючи за ринком уживаних авто, він помітив, що цінники знизилися. Чоловік розраховує викласти за “американця” до 10 тисяч доларів, разом з ремонтом.

«Коли настав карантин, я побачив інформацію, що, наприклад, на ринку США ціни дуже просіли, та можна вигідно купити. Я розумію наскільки, адже якщо ти і чекаєш, а потім і ремонтуєш, — все одно отримуєш дуже хорошу машину за дуже адекватні гроші», — каже Владислав Смілянець, він купує авто із США .


Замовити та купити уживаний чи розбитий автомобіль на аукціоні у Штатах, або привезти машину з Європи можна без проблем, — кажуть дилери. Та ось ціни впали лише на категорію "люкс". Вартість автівок так званого "середнього класу" майже не змінилася.

«Вони впали на дорогі автомобілі, які продавалися там по 20–30 тисяч доларів. Середній клас, які в нас продаються по 10 тисяч, в Америці продаються по 2–3. Уся система логістики, навіть ті ж аукціони — працюють. Хоча у них там дуже сильне зростання захворюваності. Але воно все проходить онлайн. Тому люди там ніяк не контактують», — ділиться В’ячеслав Поєзднік, він продає авто із США.

За доступними цінами можна придбати й уживаний американський електрокар. Деякі популярні в Україні моделі обійдуться відносно дешево.

«Від 10 тисяч доларів. Це вже "під ключ". Падіння цін є невеликим. Але це паніка. В Америці ціни сильно не впали. Хто б що не говорив. Це можна перевірити на аукціонах, за дилерськими цінами», — сказав Ігор Дугинець, який продає електромобілі.


Офіційні дилери кажуть, що карантин вдарив по кишенях покупців. Незважаючи на те, що нових авто у салонах вистачає, продажі знизилися.

«Якщо на початку року ми відчували високий зріст продажів, то вже у квітні продажі в Україні знизилися майже в два рази. Це більше економічна складова. Автомобілів достатньо, заводи працюють, машини поставляються. Ціни змінюються щодня у нас. Змінюються вони не тільки тому, що плаває курс валюти. Ще виробники вводять акційні пропозиції для того, щоб підтримати ринок», — пояснює керівник відділу продажів автосалону Олексій Федоряка.


Тож придбати машину із заокеану або з Європи нескладно, але зареєструвати її поки не вдасться, — кажуть у сервісному центрі МВС. Там наразі оформлюють лише автівки з салонів.

«Для отримання цієї послуги власник автомобіля, або уповноважена ним особа, надсилає на електронну пошту чергового сервісного центру необхідний пакет документів. У Дніпропетровській області черговий сервісний центр. Клієнт отримує на адресу електронної пошти відповідь, коли йому пропонують з'явитися в сервісний центр для продовження реєстраційних операцій. Якщо автомобіль не новий, не з автосалону, то, на жаль, ми поки не можемо зареєструвати автомобіль. Він може звернутися до кваліфікованого персоналу і просто зробити договір купівлі-продажу», — прокоментувала спеціалістка зі зв’язків із громадськістю сервісного центру МВС в області Ірина Снитько.


Повернутися до звичного режиму роботи у сервісних центрах мають, щойно у державі закінчиться карантин.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: