Чи вдається жителям студентських гуртожитків дотримуватись правил карантину?

Чи вдається жителям студентських гуртожитків дотримуватись правил карантину? - фото 1

Наші журналісти пішли в рейд.

На вході до гуртожитку № 1 НТУ “Дніпровська політехніка” попереджувальні знаки про маски і вахтер, який вимірює всім температуру. Пан Володимир стежить, аби дотримувалися правил. Але його мало хто слухає.

«Ну, буває, заходять, так. Ну, ми попереджаємо. Це ж студенти», — каже вахтер Володимир Піденко.


Третьокурсник Дмитро заїхав до гуртожитку наприкінці серпня. Зараз, — каже, — вже звик до нових правил.

«У кімнаті дозволено бути без маски. А якщо ти йдеш у коридор, або в кухню, туалет — завжди потрібно дотримуватися карантину», — розповів студент Дмитро Гринько.


Поки що хворих на коронавірус у гуртожитку немає, — кажуть у ВНЗ. Але якщо у когось буде підвищена температура — відправлять до ізолятора.

«Попереджаються батьки наших студентів, і далі за приписами лікарів: або вивозимо їх із гуртожитку і то вже батьки займаються, або залишаємо в цьому ізоляторі», — сказав проректор НТУ “Дніпровська політехніка” Олексій Григор’єв.


У кожному гуртожитку НТУ “Дніпровська політехніка” по два ізолятори. Розраховані вони на шість місць.

На вході до гуртожитку № 4 Аграрного університету сидить вахтерка Валентина Михайлівна. Із початком пандемії роботи в неї додалося.

«Пропускати, перевіряти, дезінфікувати, міряти температуру, обробляти двері», — перераховує Валентина Паук.


У гуртожитку блочна система. Студенти самі стежать за порядком. А от за коридори відповідає пані Марина. Каже: окрім підлоги, додалися ще й ручки дверей та перила. Тож миє все підряд.

Наразі хворих на коронавірус студентів у гуртожитках Дніпра немає, — кажуть у департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

«У жодному гуртожитку випадків захворювання на COVID немає», — заявив начальник відділу науки вищої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Кравченко.


Та міська комісія з надзвичайних ситуацій все ж рекомендує ВНЗ перейти на дистанційку та відправити всіх студентів із гуртожитків додому.

«Дуже рекомендуємо перейти на дистанційну форму навчання. Зростання захворюваності, на жаль, було пов'язане саме з появою студентів. У них досить активні соціальні контакти, вони ходять на дискотеки, вони ходять у клуби», — сказав заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.


В університетах на це кажуть, що більшість студентів і так навчаються віддалено. Але якщо Міністерство дасть наказ — перейдуть на дистанційку повністю.

«У нас уже є практика більше 2 років дистанційної форми навчання і ми її практикуємо на студентах заочної форми навчання. І проблем ніяких немає», — резюмував перший проректор Дніпровського державного аграрного економічного університету Дмитро Онопрієнко.


І додають, якщо коронавірус у гуртожитку виявлять, то усі студенти поїдуть додому.

Реклама