Чи обґрунтовано підвищення проїзду в електротранспорті Дніпра?

27.12.2019, 17:37
Чи обґрунтовано підвищення проїзду в електротранспорті Дніпра? - фото 1

Знову дорожче. З третього січня проїзд в електротранспорті може коштувати шість гривень. Такі повідомлення вже розвісили у трамваях, тролейбусах та метро.

Чи законне підвищення дізнавалася кореспондент 34 телеканалу.

Ще минулого року в електротранспорті квиток коштував 1.50. Пізніше ціна зросла до 4. Про чергове подорожчання заговорили і цього літа.

Проїзд по 6 гривень хотіли зробити ще у серпні. Влітку в електротранспорті вже й оголошення розвісили, але не склалося.

За законом, щоб підняти вартість проїзду потрібно обґрунтувати підвищення, оприлюднити його на сайті міської ради, провести громадські слухання, а після - отримати підтримку виконкому. Процедура займає не менше 20 днів.

Минулого разу всіх правил у КП не дотрималися, тому активісти подали до суду. Суд заборонив КП Дніпропетровський електротранспорт підвищувати вартість проїзду до рішення суду по суті. Виконком міської ради порушив терміни, так як прийняв рішення, яке висіло на сайті тільки 19 робочих днів, а не 20 як вимагає закон.

Таки підвищити вартість проїзду намагаються зараз. На початку місяця оприлюднили рішення на сайті міської ради та провели громадські слухання. Чиновники пояснюють: підняти вартість планують на 2 гривні. Це дасть 50-60 мільйонів додаткового прибутку.

“У нас зараз близько 11 тисяч опор. Їх потрібно міняти, вони в поганому стані. Контактна мережа зношується. Все це лягає на плечі КП, ми повинні це робити за прибуток від перевезення пасажирів», - розповідає заст. директора КП “Дніпровський електротранспорт” Володимир Суслінков.

Дар’я - студентка. На зупинці чекає на тролейбус. Каже, що платити дорожче за проїзд не готова.

"Була різниця між трамваєм і маршруткою. Маршрутки ходять кожні 5 хв, а трамвай раз у 20 хв. Зараз вже в гривню і особливої різниці немає”, - розповідає жителька Дніпра Дар'я.

Та якщо й доведеться викласти більше — головне, щоб гроші пішли на якість обслуговування - говорить Олексій.

“Якби збільшення цього проїзду пішло на поліпшення якості обслуговування, тоді, напевно, правильно, а якщо не зрозуміло куди - то неправильно", - ділиться житель Дніпра Олексій.

А ось активісти переконані — подорожчання необгрунтоване.

“Обгрунтування на підвищення тарифу на метро на 30 відсотків є. А підняти тариф вони хочуть на 50, тобто виникає питання: якщо ви в обгрунтуванні вказуєте 20-30 відсотків, то навіщо підіймаєте на 50? Логіка в цьому не зовсім простежується», - обурений Денис Селін, громадський активіст.

Подавати до суду чи ні, громадська організація поки у роздумах. Кажуть, якщо й вирішать оскаржити рішення міської ради, то вже наступного року.

Юлия Звягинцева

Хотите получать оперативные и важные новости прямо в свой мессенджер? Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Поділитися: