Чи дотримуються у Дніпрі правила «червоної» карантинної зони?

Чи дотримуються у Дніпрі правила «червоної» карантинної зони? - фото 1

Від понеділка Дніпропетровщина у червоній зоні карантину. Відтак, працювати можуть лише ті заклади, де увесь персонал щеплений від COVID-19. А у ТРЦ, ресторани та спортивні зали мають впускати виключно з документом про повну вакцинацію.

Городяни повинні пред'являти COVID-сертифікати або тести на вході в усі торговельних комплексах області та громадські заклади. У «червоній» зоні без обмежень можна зайти лише до продуктових та аптек. У решті закладів треба показати сертифікат про вакцинацію або свіжий ПЛР-тест.

Перевірки необхідні, впевнений Геннадій. Другу дозу він отримав ще у серпні.

«Я повернувся з Європи. Там все на багато суворіше ніж у нас. І тут потрібно максимально строго. Люди потім скажуть спасибі», — сказав житель Дніпра Геннадій Гутман.

Чи дотримуються правил у торговельних центрах, перевіряє держпродспоживслужба та поліція. Усередину в більшості пускають лише з документами, а от чи є вони у самих працівників? На вибір перевірили декілька торговельних точок. У першого продавця сертифікат є. Також є антисептик, смітник, маски і рукавички.

«У деяких закладах треба поновити запас засобів індивідуального захисту, встановити додаткові урни для використаних. Відсутні були засоби для дезінфекції приміщень», — сказала головна спеціалістка управління ГУ держпродспоживслужби в області Маргарита Малишева.

Поки вдається обходитись попередженням, а якщо недоліки в закладах не виправляють, власникам доведеться сплатити штраф — від 425 гривень до 17 тисяч. Продавці кажуть, із новими правилами складно працювати, бо клієнтів стало менш на 50%.

А поки одні жаліються на кількість покупців — інші взагалі зачинилися. Магазини та ресторани, у яких є невакциновані співробітники — працювати не можуть.

Такі рейди держпродспоживслужба разом із поліцією проводять регулярно. Щодня перевіряють до сотні точок.

Нагадаємо, з 18 жовтня в Дніпрі та Дніпропетровській області діють обмеження "червоної" карантинної зони. Згідно з новими правилами також забороняється робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів. З 18 по 24 жовтня в школах канікули.

Що заборонено:

- робота громадського харчування, крім адресної доставки і замовлень на винос;

- робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів і т. д.;

- робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;

- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

- проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

- робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки.

  • Відзначимо, що банки, АЗС, ветмагазини, аптеки і всі продовольчі магазини будуть працювати. Також на сайті МОЗ України зазначено, що перераховані вище обмеження не будуть діяти в тих випадках, якщо 100% співробітників і відвідувачів закладів та заходів будуть повністю вакциновані і зможуть надати COVID-сертифікат.
  •  
  • Ще з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епідемічної безпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів COVID-сертифіката з підтвердженням проходження вакцинації або ПЛР-тесту.
  •  
  • Які ще обмеження можуть ввести найближчим часом?

  • Зараз громадський транспорт в Дніпрі працює в штатному режимі, проте у зв'язку з обмеженнями "червоної" зони кількість пасажирів не повинна перевищувати кількість місць для сидіння в салоні. За цим стежитимуть правоохоронці та співробітники департаменту транспорту і транспортної інфраструктури. Але в разі, якщо статистика по захворюваності буде зростати і далі — можуть ввести більш жорсткі обмеження.

  • Як вакцинуватися в Дніпрі?

Щоб не стояти в черзі на вакцинацію, ви можете заздалегідь записатися на певний час на сайті likari 24/7. Для цього перейдіть за посиланням, виберіть ваш район і амбулаторію, де хочете зробити щеплення від COVID-19.

На вакцинації при собі необхідно мати: мобільний телефон, роздруковану декларацію з сімейним лікарем або паспорт та ідентифікаційний код.

Реклама

Реклама