Чи домовились бізнес і чиновники, щоб в України були “зелені” станції?

Чи домовились бізнес і чиновники, щоб в України були “зелені” станції? - фото 1

Відбутися це повинно було на зустрічі інвесторів із Прем'єр-міністром, на якій вирішували, яким же буде тариф для сонячних, вітрових станцій і тих, що працюють на біопаливі.

На перемовини прийшли 10 найбільших інвесторів. Зустріч проходила за зачиненими дверима. Прем'єр-міністр, інвестори та представники Європейської енергетичної асоціації майже півдня говорили, яким буде "зелений" тариф для українських електростанцій. Вигод собі хотіла і держава, і бізнес. Іноземні фахівці з ЄЕА допомагали знайти компроміс.
Держава дала інвесторам три варіанти вирішення питання. Та які саме, поки ніхто з учасників зустрічі не каже.

«Ми маємо все ретельно обдумати і обрахувати. Тільки тоді ми озвучимо свою позицію. На це потрібен час, щоб не допустити помилок», — розповідає представник компанії “NBT” в Україні Магнус Йогансен.


Виконавчий директор “VR Capital Великобританія” Олександр Подпругін продовжує:

— Сподіваємося, що зможемо прорахувати та повернутися до міністерства з нашою відповіддю. Наше відчуття, що ми дуже близькі до завершення переговорів.


Що точно відомо — тариф буде меншим. Питання тільки — наскільки.

«Всі підтвердили, що готові на добровільне зниження тарифу. Держава зі свого боку дасть додаткові гарантії і захист того, що ми не будемо через 6 місяців зустрічатися це обговорювати. Дуже важливо в цій розмові зробити акцент на тому, що ми не говоримо за цей рік або за наступний. Ми говоримо про майбутнє України», — сказав генеральний директор компанії “ДТЕК” Максим Тімченко.


Крім інвесторів та уряду, право голосу є і в Парламенту. Депутати голосуватимуть після перемовин чиновників і бізнесу.

«Якщо комітет енергетики та комунальних послуг в особі пана Геруса не буде гальмувати це питання, я думаю, що меморандум буде підписаний», — заявив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков.


Поки інвестори не побачать, що держава підтримує їх, вони не будуватимуть нових станцій в Україні.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама

Реклама